На Закарпатті зацвіли едельвейси (Фотофакт)

Опубліковано:

Про це йдеться на сторінці Закарпатського Легіону- 128 ОГШБр ЗСУ у мережі “Фейсбук”.

“А у нас розцвіли ЕДЕЛЬВЕЙСИ! Наш символ, наша гордість, наша краса!!! Вітаємо всіх гірських штурмовиків Закарпатського легіону з цією подією!!! Едельвейс – гірська квітка мужності й кохання.

Колись давно в гуцулів побутувало повір’я, якщо леґінь знайде квітку едельвейсу чи шовкової косиці, як її тут звуть, і подарує нареченій, то зможе одружитись із нею. Якщо ж Едельвейс, Білотка альпійська, шовкова косиця, дівчина знайде цю квітку і подарує хлопцеві, то це означає її байдужість та зневагу до залицянь.

А на Рахівщині люди вірили, що цю чарівну квітку охороняють “красні дівки”, які не одного сміливця, що намагався знайти її для коханої, звели на той світ. Едельвейс і, справді, є дуже рідкісною квіткою, яка вибирає собі важкождоступні місця на вапнякових скелях, тому її пошуки часто є небезпечними, – звідси й усі леґенди про неї.

На сьогодні квітка є занесена до Червоної книги та перебуває під загрозою зникнення у зв’язку із розвитком туризму в Карпатах та невиправданим бажанням людей взяти цю красу із собою” – йдеться у повідомленні.

Про Захід