На Закарпатті волонтери розпочали проєкт для військових «Повернення до життя»

Опубліковано:

«Повернення до життя» – соціально-психологічний проєкт, в рамках якого кваліфіковані психологи та юристи надають фахову підтримку пораненим, ветеранам та членам родин військовослужбовців на Закарпатті.

Громадська організація «Рух підтримки закарпатських військових-Ужгород» спільно з Юридичною клінікою УжНУ та психологами ГО «Неємія» і кризового психолога з Дніпра Тетяни Іванової мають на меті охопити в проєкті щонайменше 160 учасників, серед яких 60 ветеранів та 100 родин військовослужбовців.

Станом на середину липня уже понад 50 людей відвідали заходи, які були організовані в рамках реалізації проєкту. А це групові терапевтичні зустрічі з психологом в лавандовому саду та військовому шпиталі і групові та індивідуальні онлайн та офлайн юридичні консультації для учасників бойових дій, поранених, ветеранів та членів їхніх родин.

Проєкт триватиме до середини грудня і за цей час планується провести арт-терапевтичні заняття, музикотерапію, спільне приготування їжі для поранених, догляд за рослинами, тваринами тощо. Крім цього запланований дводенний ретрит з участю психологів та спеціалістів з арт-терапії.

Група юристів працюватиме за своїм планом регулярних відвідин медичних закладів, де лікуються поранені і наданні онлайн-консультацій, прийнятих на телефон гарячої лінії юридичної клініки УжНУ: +380688867805.

«Через офіс РУХу щодня проходять військові та родичі і їх потреба полягає не тільки в матеріальному забезпеченні. В розмовах ми чуємо про юридичні проблеми, бачимо розгубленість і нервові зриви. Цей стан зараз зрозумілий і він охоплює чимдалі, тим більше людей, – координаторка Руху підтримки закарпатських військових Галина Ярцева, – Наша місія – підтримати родини, допомогти нашим ветеранам «повернутись» з війни».

«Страх втрати, переживання, емоційні вибухи, високий градус психологічної напруги, на жаль, це уже українська буденність. Але ми маємо достойно прийняти виклик, бути готові до повернення з фронту мільйона ветеранів, яких війна змінила. Ми маємо змінюватись з ними, вчитись говорити однією мовою, розуміти один одного. Це новий досвід для усього світу і саме завдання українців його опанувати», – Тетяна Іванова, психологиня проєкту «Повернення до життя».

«Юридична допомога пораненим військовим та ветеранам має вирішити юридичні проблеми, з якими вони стикаються щодня, а також сприяти соціальній згуртованості, самоорганізації, подоланню конфліктів в громадах. Приємно, що наша ініціатива пішла від студентів університету і розвинулась в таку системну підтримку. Якісь питання уже вдається вирішувати швидко, над певними доводиться потрудитись, бо часто коріння проблеми ховаються в кабінетах командування», – наголосила керівниця Юридичної клініки УжНУ Марина Когут.

Довідка: На початку червня 2022 року в Міністерстві охорони здоров’я оголосили невтішну статистику – через війну психологічної підтримки потребуватимуть близько 15 млн українців. Попередні дослідження і досвід країн, що постраждали від збройних конфліктів, демонструють: щонайменше кожна п’ята людина буде мати негативні наслідки для психічного здоров’я, а кожна десята відчує ці наслідки на рівні середньої тяжкості або важкої хвороби. Проєкт «Повернення дло життя» націлений на підтримку понад  сотні закарпатських родин, яким потрібні сили та емоційні ресурси.

Індивідуальні консультації юристів зроблять допомогу локальною, конкретною та ефективною. Вирішення юридичних питань також допоможе пораненим та ветеранам стабілізувати свій психологічний стан і легше адаптуватися до нових реалій. Форма реєстрації – за посиланням.

Проєкт відбувається за підтримки Європейського союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в рамках спільної ініціативи «Європейське Відродження України». Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу чи Міжнародного фонду «Відродження».

Про Захід