На Закарпатті відремонтують 8 відділень центру реабілітації для осіб з інвалідністю

Опубліковано:

За сприяння партнерів планують відремонтувати 8 відділень Обласного центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю. Про це йшлося на зустрічі заступника голови Закарпатської ОДА Петра Добромільського з керівниками міжнародних організацій «ZOA Ukraine» та «Dorcas Ukraine» – Крістофом Ернесті й Ференцом Катком.

«Дуже важливо провести реконструкцію з урахуванням потреб маломобільних груп населення. Усі наші будівлі мають відповідати вимогам доступності, які передбачає Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору в Україні», – підкреслив Петро Добромільський.

За його словами, сьогодні в Закарпатській області проживає понад 70 тисяч осіб з інвалідністю, чимала кількість із них – вимушені переселенці з інших регіонів, тому в пріоритеті саме доступність та зручність для кожного.

Керівник ZOA в Україні Крістоф Ернесті запевнив, що його команда готова найближчим часом розпочати реконструкцію 8 відділень Обласного центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю, які розміщені в різних районах Закарпаття.

Раніше організація провела ремонти приміщень у Перехрестівській школі-інтернаті, створивши понад сто місць для довгострокового проживання багатодітних родин ВПО. Заклад уже прийняв евакуйованих українців, зокрема й із гарячих точок.

Також під час зустрічі керівництво області разом з партнерами обговорили й надання фінансової підтримки у розмірі понад 90 млн грн для 11,5 тисячі вразливих категорій вимушених переселенців. Зокрема, домовилися про запуск нової грошової програми, за якою ВПО отримуватимуть виплати протягом трьох місяців, починаючи з квітня цього року.

Закарпатська ОВА

Про Захід