На Закарпатті відбувся обласний етап військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)

Опубліковано:

З 4 по 8 червня серед Карпатських гір 12 команд середньої та старшої вікових груп зі всієї області змагалися в спритності, відвазі, основах вогневої підготовки та тактичної медицини.

Військово-спортивне і національно-патріотичне виховання на основі традицій українського козацтва зараз є важливою складовою та основною метою виховання нових поколінь України. «Сокіл» («Джура») — це гра, яка сприяє формуванню в учнів активної громадянської позиції, почуття національної гідності і самосвідомості, вихованню любові до України та готовності захищати свій край.

Упродовж 5-ти днів таборування діти проходили випробовування у спортивному орієнтуванні, фізичній підготовці, смузі перешкод, киданні гранати, перетягуванні линви, наданні першої долікарської допомоги та тактичній медицині, визначали найвлучнішого стрільця в стрільбі з пневматичної гвинтівки, найрозумнішого джуру у конкурсі «Відун». Також юні джури брали участь у вишколах з розбирання і збирання автомата АК, краєзнавчих квестах, міні-змаганнях з пожежно-прикладного спорту. Крім обов’язкової конкурсної програми, діти запалювали ватру, всі разом співали патріотичні пісні, танцювали, декламували вірші.

Головний суддя змагань, учасник російсько-української війни військовослужбовець Закарпатського ОТЦК та СП старший сержант Андрій Більце говорить: «Джура» невід’ємна частина військово-патріотичного виховання молоді. В теперішній час ця гра згуртовує дітей не тільки піснею, але й духом, силою та їхнім бажанням робити щось цінне для нашої України».

За підсумками всіх змагань переможцями стали найсильніші команди у своїх категоріях.

Середня вікова категорія:

1 місце – Рій «Карпатська Січ» Бакошського ліцею ім. І.Франка Батівської селищної ради Берегівського району;

2 місце – Рій «Соколи» Полянського ліцею Полянської сільської ради Мукачівського району;

3 місце – Рій «Серце патріота» Кобилецько-Полянської ЗЗСО І-ІІІ ст. Великобичківської територіальної громади Рахівського району.

Старша вікова категорія:

1 місце – Рій «Тур’яни» Тур’є-Реметівського ЗЗСО І-ІІІ ст. Тур’є-Реметівської сільської ради Ужгородського району.

2 місце – Рій «Пробоєм» Ільницького ЗЗСО І-ІІІ ст. Іршавської міської ТГ Хустського району.

3 місце – Рій «Королівська гвардія» Королівського ЗЗСО І-ІІІ ст. №1 Королівської селищної ради Берегівського району.

Змагання організували Департамент освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської ОДА та КЗПО Закарпатський обласний центр дитячої та юнацької творчості „ПАДІЮН” Закарпатської обласної ради за сприяння Закарпатського ОТЦК та СП.

Служба зв’язків з громадськістю Закарпастького ОТЦК та СП

Про Захід