На Закарпатті відбулась психологічно-рекреаційна програма для матерів, сестер та дружин українських Героїв «Джерело сили» (Фото)

Опубліковано:

5-денна психологічно-рекреаційнійна програма для жінок, що переживають втрату, відбулася у селі Подобовець, що на Хустщині. У заході взяли участь 14 жінок з Київської, Івано-Франківської, Сумської, Черкаської, Донецької. Вінницької, Запорізької областей. 

Всі вони – сестри, мами та дружини загиблих, зниклих безвісти і полонених  українських Героїв.

Авторки програми – співзасновниця канадського фонду “Maple Hope Foundation”, докторка психології, очільниця канадського проєкту “Зцілюємося від ран війни разом” Світлана Комінко, та громадська активістка, що чекає рідну людину з полону, авторка поетичної збірки “Люди зі сталі” Оксана Гурська.

Світлана Комінко поділилася враження від програми на своїй сторінці в мережі Facebook:

«Ось і підійшла до завершення психологічно-рекреаційна програма «Джерело Сили» для жінок загиблих та полонених Героїв. Ми з великим трепетом в Maple Hope Foundation підійшли до побудови самої програми зцілення для учасниць, які проходять свій унікальний шлях горювання після втрати. Для нас – це велика честь торкнутися зранених сердець і фасилітувати процес трансформації болю в любов та вдячність.  Багато вражень від програми. Повернулась із Закарпаття в Тернопіль трішки втомлена, але щаслива і натхненна. Це так гріє душу, коли бачиш як скорбота, біль, туга, гнів на очах трансформується у радість та спокій. Будемо з вами ділитися. Це так важливо професійно підтримувати людей в горі”

Друга авторка програми Оксана Гурська написала таке: На останньому Колі зцілення написалися такі рядки:

Гори розходяться хвилями з центру Карпат.Хвилі гойдають мій спокій, як море…Світло сочиться кольором синім – блават,Я відпустила на небо своє свіже горе…Нас навчили  долати стереотипи про те, що треба бути сильними, що час лікує, що треба ховати свій біль… а треба дозволяти собі горювати, плакати, випускати своє горе назовні. А коли всередині утвориться пустка заповнити її радістю від краси природи,  позитивними емоціями від подорожей і теплом від спілкування з хорошими людьми. Я щаслива, що все задумане вдалося втілити в життя, і ці 2 роки війни я прожила не марно. Нехай ми допомогли не такій великій кількості жінок, як потрібно зараз Україні, але вони тепер зможуть допомогти іншим.», – Йдеться у повідомленні .

А одна з учасниць програми Ганна Кісілішина зазначила:

Дякую усім причетним до проекту «Джерело сили»! Лікування душі і тіла в колі однодумців. Нові знайомства, враження, емоції, екскурсії, природа, заняття залишаться надовго у серці.»

Постраждалі від війни жінки, крім занять із психологом, мали екскурсії на озелі Синевир, водоспаді «Шипіт», а також піднялись на гору Кичеру в селі Нижній Студений, крім того, – на Боржавські полонини на крісельному витягу в Пилипці Найемоційними будо відвідування дитячого містечка “Затишок” у с. Пилипець – там проходять соціальну реабілітацію діти, позбавлені батьківської турботи і евакуйовані з окупованих територій. Постраждалі від Війни жінки вручили малечі подарунки від фонду “Maple Hope Foudation”.

Про Захід