Соціум

На Закарпатті відбудуться масштабні військові збори резервістів

Восени на Закарпатті відбудуться масштабні військові збори резервістів та військовозобов’язаних, інформує прес-служба ОДА.
Сьогодні, 25 липня, у прес-центрі ОДА відбувся брифінг на тему «Проведення зборів підрозділів територіальної оборони з 23 вересня по 2 жовтня 2019 року». 


–       Це навчальні збори, але в разі оголошення воєнного стану, підрозділи територіальної оборони зобов’язані бути готові взяти під охорону стратегічні об’єкти Закарпатської області і забезпечити нормальне життєзабезпечення мешканців краю та роботу органів влади, – зазначив, відкриваючи брифінг, заступник голови облдержадміністрації Ярослав Галас. –  На Сході країни тривають бойові дії, а наша область межує з чотирма країнами Євросоюзу, тож її розглядають як поле для своєї діяльності іноземні спецслужби. Підпал офісу ТУКЗ в Ужгороді – це лише верхівка їхньої діяльності. Тому в разі оголошення воєнного стану Закарпаття зобов’язане діяти адекватно. Саме для цього й мають відбутися навчальні збори підрозділів територіальної оборони. У нашому краї подібні збори вже проводилися, але цьогорічні будуть набагато масштабніші і пройдуть у кількох локаціях.

Військовий комісар Закарпатського облвійськкомату, полковник Богдан Череміський повідомив, що 10-денні навчальні збори з резервістами та військовозобов’язаними призначені для доукомплектування бригади територіальної оборони Закарпаття у разі оголошення воєнного стану.


–       Під час зборів будуть проведені заняття з одиночної підготовки та злагодження підрозділів, практичне виконання вправ зі стрільби, . військовозобов’язані навчатимуться несенню служби на блок-постах, боротьбі з диверсійно-розвідувальними групами противника тощо, – розповів Богдан Череміський. – Заняття будуть проходити на військових полігонах та відчужених ділянках місцевості у Хустському, Виноградівському, Мукачівському та Ужгородському районах. Тобто залученим до навчань не доведеться їхати далеко від дому. Планується залучити понад 2 тисячі особового складу. Вони будуть розміщені у військових частинах 128-ї бригади, наметових містечках та у приміщеннях, наданих районами. Умови проживання в останніх радше нагадуватимуть літній табір відпочинку, ніж військову базу.
Залучатимуть на збори військовозобов’язаних 18 – 60 років, які перебувають на військовому обліку та придатні за станом здоров’я до військової служби; військовозобов’язаних, які відслужили строкову службу, тих, хто не служив, але придатні до служби. Також залучатимемо призовників (за умови підписання контракту на 3 роки) та резервістів оперативного резерву.

Усі учасники зборів будуть забезпечені триразовим гарячим харчуванням, за ними зберігається середньомісячна зарплата за місцем роботи, вони також отримають добові. Безробітним виплатять грошове забезпечення в розмірі прожиткового мінімуму за цей час. Окремі виплати передбачені для резервістів.
Військовий комісар окремо наголосив, що учасників зборів нікуди з області не відправлятимуть і запросив усіх здорових чоловіків, які мають бажання повправлятися у військовій справі, стрільбі, відчути атмо сферу бойового колективу зголоситися у військкомати для участі у навчальних зборах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1 + 2 =