На Закарпатті у дендропарку «Березинка» розцвіло близько 20 гектарів шафрану Гейфеля (Фото)

Опубліковано:

Дендропарк «Березинка» розташований на території Мукачівського лісового господарства і належить до природно-заповідного фонду України. Територія парку 34 гектари. Більшу частину території на весні вкривають першоцвіти, інформує ЗОУЛМГ.

Наразі у «Березинці» пік цвітіння шафрану Гейфеля. За словами науковців за кілька днів цвітіння піде на спад.

«Ми так підрахували, що близько 20 гектарів парку вкриває шафран Гейфеля. Звичайно – це не суцільне цвітіння, квітка цвіте вибірково – клаптиками, десь вони більші, десь менші, але з загальному – площа велика», – зазначає майстер дендропарку Наталія Слободенюк.

Шафран Гейфеля занесений до Червоної книги України і має статус «Неоціненний». Він є одним з трьох першоцвітів, які ростуть на Закарпатті (шафран Гейфеля, білоцвітний шафран, шафран банатський). Загалом в Україні їх є 9.

Вік шафрану Гейфеля не великий – усього 3 роки. І це у сприятливих умовах, бо шафран, як і кожна рослина, може хворіти. Крім того в народі шафрани ще називають «вепренчиками», через те, що їх дуже полюбляють дикі свині. А у «Березинці» їх чимало.

За словами Наталії Слободенюк стан шафрану Гейфеля у «Березинці» прекрасний – він гарно розмножується і з року в рік збільшує площу. Щоправда розростається вглибину лісу, подалі від людей.

«У нас в парку є два сприятливі фактори для розмноження шафранів: це те, що у нас є пасіка, а бджоли інтенсивно запилюють квіти. І друге – велика кількість мурашників, а мурашки, як ми знаємо, не тільки охоронці лісу, але і садівники. Тому ми дуже вдячні комахам, що вони запилюють шафрани і збільшують їх популяцію», – додає Наталія Слободенюк.

За кілька днів цвітіння шафранів у парку піде на спад. Традиційно вони квітнуть впродовж 20-30 днів, але усе залежить від погодних умов.

Про Захід