На Закарпатті проживає 380 тисяч внутрішніх переселенців (Фото)

Опубліковано:

Закарпаття відвідав міністра розвитку громад територій України Олексій Чернишов.

Під час візиту на Закарпаття міністр провів нараду щодо поточної ситуації в області і подальших кроків в умовах воєнного стану.

Як було озвучено, в області, за даними мобільних операторів, зараз близько 380 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Для тимчасового проживання використовуються 296 комунальних закладів, у них на сьогодні розміщено 18 200 осіб, на піку в таких закладах розміщувалися 89 000 людей, із числа вимушених переселенців близько 37 000 – діти. Понад 15 000 людей щодня забезпечують безкоштовним гарячим харчуванням.

На нараді обговорювали, зокрема, питання можливості облаштування комунальних будівель для розміщення внутрішньо переміщених осіб, потенційне будівництво багатоповерхівок, у яких переселенці могли б отримати житло тощо. Йшлося і про розміщення на Закарпатті бізнесу із постраждалих регіонів України, безпекову ситуацію у краї, роботу правоохоронних органів та силових структур для забезпечення громадського порядку.

Після наради посадовці побували у колишньому ресторані «Дельфін», поспілкувалися із переселенцями та волонтерами. Із перших днів війни у цьому ужгородському закладі підприємці готують гарячі страви для вимушених переселенців. Щодня тут харчуються у середньому 5 тисяч людей, відшкодування підприємцям іде із обласного бюджету та бюджету Ужгорода. Також для дітей організували кімнату дозвілля, де з малечею працюють волонтери.

Ужгородська міська рада

Про Захід