На Закарпатті підробляли фітосертифікати на продукцію, яку експортували до ЄС

Опубліковано:

Співробітники кримінальної поліції Головного управління Нацполіції в Закарпатській області припинили діяльність групи осіб, які налагодили схему з виготовлення фальсифікованих фітосертифікатів.

В ході досудового розслідування вдалося встановити, що організував незаконну діяльність 50-річний посадовець Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області. До схеми фігурант залучив свого 30-річного колегу та 38-річну співробітницю брокерської компанії.

Зловмисники, не проводячи жодних експертиз, видавали підроблені фітосанітарні сертифікати, які засвідчували відсутність шкідливих організмів у зерновій продукції, що в подальшому експортувалася до країн Європейського союзу.

За оперативними даними, за час здійснення протиправної діяльності зловмисники видали понад 4 тисячі таких документів. Попри те, що переважно оплату за незаконні послуги вони отримували готівкою, лише на банківські рахунки організатора надійшло близько 400 тисяч гривень.

Наразі діяльність групи зловмисників припинена. Під час обшуків у фігурантів вилучено ряд речових доказів, що підтверджують їх причетність до вказаного злочину.

Слідчі Ужгородського районного управління поліції, за процесуального керівництва окружної прокуратури, вже повідомили всім трьом про підозру. Організатору інкримінують ч. 3 ст. 362 та ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України; двом його спільникам – ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 362 та ч. 5 ст. 27, ч. 1 ст. 366 ККУ.

Також слідчі поліції звернулися до суду, щоб застосувати до підозрюваних запобіжні заходи – клопотатимуть про безальтернативне тримання під вартою.

Поліція Закарпатської області

Про Захід