Політика

На Закарпатті на змаганнях із мисливського спорту кандидат у нардепи Поляк просив його підтримати

У селі Оклі Гедь Виноградівського району відбулися змагання із мисливського спорту, на яких був присутній кандидат у народні депутати по мажоритарному округу №73 (центр – Виноградів) Владіслав Поляк. Під час заходу він виголосив промову та вручив подарунки переможцям турніру. При цьому кандидат озвучив висловлювання, які можуть мати ознаки агітації. Також на дійстві помічено банер з іменем цього кандидата.

Захід відбувся 7 липня у селі Оклі Гедь, що на Виноградівщині. Подію також анонсували у місцевих ЗМІ. Наприклад, у районній газеті «Новини Виноградівщини» опублікували повідомлення із адресою проведення «Кубку Поляяка». Також в анонсі йшлося, переможець отримає цінні призи від головного спонсора змагань Владіслава Поляка.

Як видно із відео, яке є у розпорядженні закарпатської команди ОПОРИ, на місці, де проводився захід, був розгорнений плакат із зображенням та іменем Владіслава Поляка. У своїй промові під час змагань Владіслав Поляк зазначив, що готовий допомагати, однак наразі теж потребує допомоги.

«Дякую всім командам, що взяли участь. Я завжди готовий до співпраці, радий допомагати у реалізації цікавих задумів. Сьогодні ж я особисто теж потребую вашої підтримки. Щиро сподіваюся на вашу підтримку задля нашої спільної перемоги на парламентських виборах. Прийдіть на вибори 21 липня, проголосуйте за майбутнє нашого району. Дякую всім!», – зазначив Владіслав Поляк під час заходу.

У коментарі комунікаційниці ОПОРИ кандидат у нардепи розповів, що не вбачає у такому випадку ознак підкупу виборців.

«Дивіться, подарунки були які… були медалі і три кубки. Це всі були подарунки. То не подарунки, то як призи. То товариство мисливців, вони закуповували кубки, я просто був, я зорганізував те свято, я їх нагородив і все», – розповів у коментарі Владіслав Поляк.

Також кандидат у нардепи повідомив, що цей захід був організований не із його виборчого фонду.

«Я є почесним членом рибалок і мисливців України, я був запрошеним. Ні, цей захід не з виборчого фонду. Моїх банерів багато, це стандартний банер, який там знаходиться як агітматеріал. Там не було що фінансувати, то прийшли всі мисливці із своїми патронами всі…», – додав він.

«Заклик із проханням про підтримку з боку зареєстрованого кандидата може мати ознаки агітації, – резюмує координатор Громадянської мережі ОПОРА в Закарпатській області Ярослав Гулан. У розумінні Закону передвиборна агітація – це здійснення будь-якої діяльності з метою спонукання голосувати або не голосувати кандидата.  До слова, на заході був і банер з іменем кандидата. Відтак у факті передачі нагород є питання щодо ознак непрямого підкупу виборців та агітації, що фінансується не з виборчого фонду. Ми готуємо звернення до правоохоронців та НАЗК із своїм баченням ситуації і щоб вони також надали свою оцінку».

Крім того,  2 липня на сайті «Vynohradiv news» з’явилася публікація із заголовком «Виноградівська районна лікарня отримала 30 лікарняних ліжок». У тексті йдеться, що ліжка медичний заклад отримав від свого благодійника, постійного мецената, а нині й кандидата у нардепи Владіслава Поляка.

«Так сталося, що ліжка ми замовили ще більше місяця тому, а вони тільки тепер приїхали.  Сьогодні ми привезли 18 ліжок, інші 12 будуть наприкінці тижня. Я радий допомогти нашій лікарні, бо розумію, як багато потребують медичні заклади. Я допомагав, допомагаю і буду допомагати і надалі», – подають у новині цитату Владіслава Поляка.

«За фактом інформації у даній публікації спостерігачі ОПОРИ звернулися до поліції, адже мова йде про те, що зареєстрований кандидат у депутати в час виборчого процесу передав матеріальні цінності установі. – зазначив Ярослав ГуланУ компетенції правоохоронців з’ясувати, чи була під час передачі ліжок власне агітація у будь-якій формі».

Крім цього, у місті Виноградові відбувся концерт до Дня молоді, на якому не було помічено агітації. Однак на відео, яке оприлюднили на Youtube, чутно як ведуча зі сцени дякую Владіславу Поляку за допомогу в організації заходу.

«Ми б хотіли подякувати людям без яких цього свята можливо б і не було. Я хочу сказати величезне спасибі людині, яка приходить на допомогу тим, хто цього потребує. Незважаючи на різні перепетії, ми всі люди і ми маємо завжди не забувати про те, що в першу чергу ми люди, а на сцені – наші діти. Ми дякуємо Владіславу Миколайовичу Поляку за його постійно підтримку. Дякуємо вам!» – йдеться у відео.

До слова, у кількох ЗМІ області Громадянська мережа ОПОРА фіксує матеріали зі згадками про «благодійну діяльність» Владіслава Поляка. Подібні матеріали були зафіксовані у газетах «РІО» та «Новини Виноградівщини», а також на сайті «Vynohradiv news».

ОПОРА звертає увагу, що чинним законодавством заборонено непрямий підкуп виборців. Так, згідно частини 14 статті 74 Закону України «Про вибори народних депутатів України» забороняється проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям, закладам, установам, організаціям коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів (крім товарів, що містять візуальні зображення назви, символіки, прапора партії, за умови, що вартість таких товарів не перевищує три відсотки розміру мінімальної заробітної плати), послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних цінностей. Така передвиборна агітація або надання виборцям, закладам, установам, організаціям коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних цінностей, що супроводжується закликами або пропозиціями голосувати за або не голосувати за певну партію чи кандидата у депутати або згадуванням назви партії чи імені кандидата, є непрямим підкупом виборців.

За непрямий підкуп виборців передбачено адміністративну (ст. 212-10 КУпАП) та кримінальну (ч.3 ст. 160 КК України) відповідальність.

Згідно зі статтею 212-10 Кодексу України про адміністративні правопорушення України,   здійснення передвиборної агітації особою, участь якої у передвиборній агітації заборонена законом, проведення передвиборної агітації поза строками, встановленими законом чи в місцях, що заборонені законом, здійснення передвиборної агітації у формах і засобами, що суперечать Конституції або законам України, або інше порушення встановлених законом обмежень щодо ведення передвиборної агітації, крім випадків, передбачених статтями 212-9212-13 та 212-14 цього Кодексу, а так само агітація в день проведення референдуму – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від тридцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п’ятдесяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до частини 3 статті 160 ККУ, здійснення передвиборної агітації (агітації референдуму) шляхом надання підприємствам, установам, організаціям неправомірної вигоди або надання безоплатно товарів (крім товарів, що містять візуальні зображення найменування, символіки, прапора політичної партії, вартість яких не перевищує розміру, встановленого законодавством), робіт, послуг – карається обмеженням волі на строк від двох до чотирьох років або позбавленням волі на той самий строк з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від одного до трьох років.

ОПОРА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

53 − = 46