На Закарпатті медики відновили юнаку руку, розчавлену деревом

Опубліковано:

З одного з районів краю в обласну лікарню в ургентному порядку було госпіталізовано молодого чоловіка з важкою травмою. У потерпілого великим деревом було розчавлене ліве передпліччя. Під час огляду перед хірургами опікового відділення постало складне рішення: зробити операцію по відновленню кінцівки чи ампутувати її.

«Один з факторів, який посприяв тому, що ми наважилися зробити цю операцію — це молодий вік людини. І, як завжди у нас кажуть: своя рука набагато краще, ніж протез», – розповідає завідувач опікового відділення ЗОКЛ ім. А. Новака Андрій Погоріляк.

Операція була важкою, тривала понад 4 години. Вона була проведена хірургами опікового відділення у складі Андрія Погоріляка, Ростислава Кучінки та Віктора Мишанича, операційної медсестри Вікторії Півнюк та анестезіолога Миколи Кіш-Вайди.

Протягом всієї операції, в хірургів були сумніви, чи вдасться відновити кровообіг у руці, зважаючи на велику площу розчавлення м’яких тканин та судин.

«Нам потрібно було взяти додаткову судину, щоб відновити в кінцівці хоча б одну магістральну артерію, відновити нерви, м’язи і шкіряний покрив. Кістки були поламані на декількох рівнях. Ми їх склали і зафіксували спицями», – зазначає Андрій Погоріляк.

За словами завідуючого опікового відділення, процес одужання пацієнта у післяопераційному періоді проходив без будь-яких ускладнень і сьогодні можна сказати, що рука жива. Потрохи відновлюються її чутливість та рухи. Однак процес реабілітації буде довготривалим і, можливо, буде потребувати повторних коригуючих операцій.

Закарпатська обласна клінічна лікарня ім. Андрія Новака

Про Захід