На Закарпатті лісове господарство має майже мільйонні збитки

Опубліковано:

Про це йдеться на сторінці Державної екологічної інспекції у Закарпатській області у мережі «Фейсбук»:

Лісовому господарству нараховано майже мільйон гривень збитків

На адресу Державної екологічної інспекції у Закарпатській області надійшло звернення громадянина Г. щодо порушення лісового законодавства у Свалявському районі, а саме самовільної рубки дерев.
Державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища провели позаплановий захід державного нагляду (контролю) в ДП «Свалявське ЛГ» з метою перевірки викладених у зверненні фактів недотримання вимог природоохоронного законодавства.
Результатами перевірки зафіксовано ряд порушень: на території лісгоспу влаштовано мережу тракторних волоків без дозвільних документів; незаконну рубку дерев, пошкодження дерев до ступеня припинення та неприпинення росту, неякісний відвід дерев у рубку, а саме: заниження ступенів товщини стовбура, відведення в рубку дерев І-ІІ категорії стану дерев, не відповідність підстав відбору дерев для рубки, не відведення в рубку значної частини дерев III-V категорії стану дерев.
У зв’язку з наведеним, Інспекцією направлено лист до Закарпатського ОУЛМГ щодо вжиття заходів стосовно анулювання в найкоротший термін лісорубного квитка з подальшим об’єктивним обстеженням та призначенням дерев у рубку відповідно до Санітарних правил в лісах України.
Загальний розмір шкоди, завданої лісу внаслідок порушення природоохоронного законодавства ДП «Свалявське ЛГ» склав 894,557 тис. грн. Інспекцією виставлено претензію ДП «Свалявське ЛГ» для добровільного відшкодування шкоди, завданої лісу. У разі відмови лісогосподарства добровільно сплати збитки, Інспекція звертатиметься до суду для примусового стягнення. Окрім того, матеріали перевірки направлено в правоохоронні органи для відповідного реагування.

Про Захід