Здоров'я Останні новини Регіональні Новини

На Закарпатті кожен четвертий хворий на COVID-19 – ужгородець

Про це інформує Закарпатський обласний центр громадського здоров’я, посилаючись на інформацію Ужгородської міської ради.

Відсьогодні, 17 серпня, Ужгород – у «помаранчевій» карантинній зоні. У місті посилено протиепідемічні заходи. За останні 2 тижні спостерігається ріст захворюваності на COVID-19, на ранок минулої суботи захворіли 32 ужгородців.

Загалом на коронавірусну інфекцію захворіли 1076 ужгородців, 533 вже одужали. На жаль, 16 людей померли. Якщо така тенденція зберігатиметься, то Ужгород ризикує опинитися у «червоній» зоні, тобто із найжорсткішими карантинними обмеженнями.
Заввідділу епіднагляду та профілактики інфекційних захворювань ДУ «Закарпатський обласний лабораторний центр МОЗ України» Вікторія Тимчик наголосила, що місто утримує сумне лідерство за показниками захворюваності, які майже вдвічі перевищують середні по області. Також в Ужгороді найбільша кількість активних хворих.

На сьогоднішній ранок із 83 хворих по області майже чверть – ужгородці.
Залишається великий ризик, що Ужгород через 2 тижні може бути віднесений у «червону зону», що дуже серйозно відіб’ється на всіх сферах діяльності. Епідеміолог закликала дотримуватися найпростіших , але дуже дієвих протиепідемічних заходів: маскового режиму, особливо у громадському транспорті, утриматися від відвідування масових розважальних заходів – весіль, днів народжень тощо.
Директор КНП Закарпатської обласної клінічної інфекційної лікарні Михайло Поляк відзначив, що в Ужгороді збільшується і кількість госпіталізованих. Наразі у всіх медичних закладах, що розташовані в обласному центрі проходять лікування 171 хворий на коронавірус. З початку епідемії померло 238 закарпатців.
Зараз відділення інтенсивної терапії у медзакладах, що розташовані в Ужгороді – міській клінічній лікарні, обласній інфекційній лікарні, Центрі легеневих хвороб, обласній клінічній лікарні – заповнені. Багато хворих поступають у важкому стані.
Також поінформував, що 80% хворих на коронавірус переносять хворобу у легкій формі, 20% – середня та важка форма, 5% – потребують інтенсивної терапії, тобто лікування у реанімаційних відділеннях.

Керівник Ужгородської міської клінічної лікарні Іван Курах поінформував, що оскільки заклад включено до першої хвилі надання медичної допомоги хворим на коронавірус, то у терапевтичному відділенні одразу розгорнули 34 ліжка, ще 6 ліжок підготували для надання інтенсивної терапії інфікованим, що потребують штучної вентиляції легень.

Через збільшення кількості хворих наприкінці червня додатково розгорнули ще 20 ліжок на базі відділення судинної неврології. Із 15 квітня пролікували 273 хворих на коронавірус – з Ужгорода, Ужгородського, Перечинського та Великоберезнянського районів, 25 людей померли. Ситуація наразі невтішна: на сьогодні лише у міській лікарні 48 хворих на коронавірус.

В.о. начальника управління охорони здоров’я Ужгородської міської ради Ірина Столярова відзначила, що ріст кількості хворих в Ужгороді можна пов’язати із тим, що місто проводить багато тестувань на коронавірус, показник тестування становить 502 при нормі 24.
У зв’язку із тим, що Ужгород потрапив у «помаранчеву» зону, відсьогодні у місті припинено планові госпіталізації пацієнтів, відповідний наказ підготовлено управлінням охорони здоров’я міськради. Це не стосується ургентних хворих, тобто тих, хто потребує невідкладної медичної допомоги, надання допомоги вагітним, новонародженим. Усі пацієнти мають проходити тестування на коронавірус.
Крім того, наказом зобов’язано керівників комунальних медзакладів вивчити потребу розгортання додаткових ліжок на випадок потрапляння у «червону» зону» та засобів індивідуального захисту, дезінфікуючих засобів, переглянути запас медикаментів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

− 2 = 3