На Закарпатті 16 амбулаторій приймають пацієнтів із туберкульозом

Опубліковано:

Національна служба здоров’я України запровадила нові та деталізувала вже наявні пакети Програми медичних гарантій. Які нові послуги та в яких лікарнях можуть отримати жителі області? 

Програму медичних гарантій почали запроваджувати з первинної ланки – послуги сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів. Кожен житель країни отримав право вільного вибору сімейного лікаря. Своїм правом у Закарпатській області скористалося 1,08 млн українців, з яких 41 853 у 2021 році. Отримати медичну допомогу на первинній ланці можна у 490 закладах первинної ланки Закарпатської області.

У 2020 році Програма медичних гарантій запрацювала на всіх рівнях медичної допомоги: від первинної ланки до високоспеціалізованої медичної допомоги. Зауважимо, що до ПМГ входить не тільки безпосередньо медична допомога, а й ліки з Національного переліку лікарських засобів. 

Вже у 2021 році ПМГ розширилась. До програми увійшли нові та більш деталізовані наявні програми.

Пацієнти з туберкульозом отримали можливість лікуватися у свого сімейного лікаря.

“Лікування туберкульозу в Україні поступово переходить на світові стандарти. Важливий крок у цьому процесі — можливість супроводу пацієнтів лікарями первинної ланки, яка з’явилася в Програмі медичних гарантій у 2021 році. Так, пацієнтам більше не треба весь час лікуватися в стаціонарі. Як тільки вони припинили виділяти бактерії, їх виписують і переводять під нагляд сімейного лікаря. Людина живе вдома, веде звичайне життя і приймає свої препарати.

У Закарпатській області 16 медичних закладів первинної ланки уклали договори з НСЗУ на супровід та лікування пацієнтів із туберкульозом. У містах і селах є амбулаторії, куди пацієнти з туберкульозом можуть звернутися й отримати медичну допомогу”, — прокоментувала директорка Західного міжрегіонального департаменту НСЗУ Мар’яна Возниця.

Пресслужба НСЗУ

Про Захід