На Волині відкриють перший офіс платформи

Опубліковано:

Вже незабаром державна програма з надання мікрогрантів стане ще більш доступною для населення області. Адже у липні у Луцьку відбудеться офіційне відкриття офісу «Зроблено в Україні». Про це повідомила директорка Волинський обласний центр зайнятості Алла Куцин під час брифінгу в ОДА.

За її словами, тут будуть надавати консультації щодо започаткування та розширення вже існуючого бізнесу. Всі охочі можуть отримати інформацію з написання бізнес-планів, оформлення документів для участі в грантових програмах, а також дізнатися про можливості отримання ваучерів на навчання та компенсацій за працевлаштування тощо.

Офіс відкриють на базі Луцького міського центу зайнятості, що знаходиться за адресою: вул. Сергія Тимошенка, 2.

Окрім того, Алла Куцин розповіла про головні законодавчі зміни надання мікрогрантів, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів від 26.04.2024 року № 491. Серед них:
• можливість отримання мікрогранту у розмірі 75 тис. грн у разі зобов’язання фізичної особи зареєструватися фізичною особою-підприємцем (без найманих працівників);
• доповнення переліку відомостей, що зазначаються отримувачем мікрогрантів у заяві, даними щодо належності до категорії осіб з інвалідністю, категорії внутрішньо переміщених осіб;
• надання отримувачу можливості відкликання заяви на отримання мікрогранту до ухвалення відповідного рішення Державним центром зайнятості;
• надання отримувачу можливості розстрочення повернення коштів мікрогранту пропорційно належній до повернення сумі коштів;
• надання отримувачу можливості зміни цільового призначення мікрогранту шляхом подання відповідної заяви до регіонального центру зайнятості або через кабінет отримувача на Порталі Дія тощо.

Слід зазначити, що від початку дії програми Волинський обласний центр зайнятості розглянув 2 064 заяви, з яких позитивний скоринг отримали 1 690. Відтак, відбулося 1 460 співбесід. Позитивне рішення отримали 592 заявки. Загальна сума виплачених коштів становить 152,5 млн грн. Як результат, було створено 553 нових робочих місця.

Окрім того, 63 заявки щодо отримання грантів було від учасників бойових дій та дружин ветеранів. Позитивні рішення прийняті для 29 осіб (27 – діючі, з яких: 14 – учасники бойових дій та 13 – дружини ветеранів).

Про Захід