На Ужгородщині прикордонники затримали порушника, застосувавши спецзасіб

Опубліковано:

Прикордонному наряду відділу «Паладь Комарівці» довелося застосовувати спецзасіб, аби зупинити легковий автомобіль, яким рухався правопорушник.

Водій пересувався у межах прикордонної смуги, тож військовослужбовці прийняли рішення щодо перевірки законності його перебування у ній. Втім, чоловік проігнорував вимоги правоохоронців, показово набрав швидкості і ледь не здійснив наїзд на одного з прикордонників, а потім розвернувся і поїхав у зворотньому напрямку. Щоб припинити такі дії водія, прикордонники зупинили автомобіль за допомогою засобу для примусової зупинки.

Керманич виявився 57-річним жителем сусіднього прикордонного села Сюрте. Він не мав дозволу на перебування у прикордонній смузі і військово-облікових документів та відверто не погоджувався з вимогами правоохоронців.

Правопорушник спершу звинувачував військовослужбовців у пошкодженні його майна, а потім зачинився в автомобілі. Йому було роз’яснено вимоги чинного законодавства, а на місце події викликали слідчо-оперативну групу Нацполіції.

За порушення прикордонного режиму чоловіка було притягнуто до адміністративної відповідальності за ст.202 КУпАП. Також щодо нього склали адмінматеріали за ст.185-10 КУпАП «Злісна непокора законному розпорядженню чи вимозі військовослужбовця або працівника Державної прикордонної служби України або члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону». Справу буде передано до суду.

З огляду на ситуацію, наголошуємо на необхідності суворого дотримання вимог законодавства України про порядок перебування у прикордонній смузі.

Зокрема, постановою Кабінету міністрів України від 27 липня 1998 р. № 1147 «Про прикордонний режим» визначено: «Громадяни України, іноземці та особи без громадянства в’їжджають, перебувають, проживають, проваджують роботи і пропускаються у прикордонну смугу з дозволу відповідного органу Державної прикордонної служби, який безпосередньо виконує завдання щодо забезпечення недоторканності державного кордону у визначеній зоні відповідальності, за наявності документів, що посвідчують їх особу. У період проведення мобілізації (крім цільової) та/або протягом воєнного стану громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років також зобов’язані мати при собі військово-обліковий документ (у паперовій або електронній формі)» (п.7).

Відповідно до п.10 зазначеного нормативно-правового документа, особи, які перебувають у прикордонній смузі або контрольованому прикордонному районі, на вимогу уповноважених осіб Державної прикордонної служби та органів Національної поліції, а також членів громадських формувань з охорони громадського порядку і державного кордону зобов’язані пред’являти відповідні документи.

З метою виявлення порушень законодавства з прикордонних питань, виконання завдань, пов’язаних з боротьбою з організованою злочинністю та незаконною міграцією у межах прикордонної смуги і контрольованого прикордонного району, уповноважені особи Державної прикордонної служби та органів Національної поліції, а також члени громадських формувань з охорони громадського порядку і державного кордону мають право відповідно до Законів України “Про Державну прикордонну службу України” та “Про дорожній рух” у разі потреби зупиняти та оглядати транспортні засоби (п.11).

Нагадуютьф, що порушення прикордонного режиму тягне за собою адміністративну відповідальність.

Західне регіональне управління Держприкордонслужби України-Західний кордон

Про Захід