На Тернопільщині відбулась нарада щодо ліквідації наслідків шквального вітру

Опубліковано:

Начальник обласної військової адміністрації В’ячеслав Негода провів оперативну нараду, на якій обговорили стан вжитих заходів щодо ліквідації наслідків шквального вітру та зливи на території Тернопільського району

Про виконання першочергових заходів реагування з ліквідації наслідків стихії доповів тимчасово виконуючий обов’язки начальника управління ДСНС України у Тернопільській області Ігор Греса. Він зазначив, що фахівці забезпечували постійний моніторинг ситуації, здійснювали відкачування води з підтоплених територій, забезпечували проїзд до населених пунктів.

Про проведену спільно з головами громад роботу прозвітував начальник Тернопільської районної військової адміністрації Ярослав Матвійчук.

4 травня 2025 року у Микулинецькій селищній раді було пошкоджено покрівлі Дарахівського сільського будинку культури, Хмелівського сільського будинку культури. Також вітром було знесено покрівлю з будинку в приватному секторі, пошкоджено електромережу у населених пунктах Хмелівського старостинського округу. Теребовлянським РЕМом власними силами відновлено дві електроопори. Відбулося засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при Микулинецькій селищній раді, визначено членів комісії та проведено обстеження постраждалих об’єктів. Комісією встановлюються збитки у грошовому еквіваленті. Кошти на ліквідацію наслідків стихії вирішено використати із резервного фонду Микулинецької селищної ради.
Внаслідок проливних дощів на території п’яти населених пунктів Саранчуківської територіальної громади (с. Саранчуки, с. Божиків, с. Слов’ятин, с. Базниківка, с. Волощина) було підтоплено 14 домогосподарств та 169 присадибних ділянок (городів) на площі 10,75 га, замулено 3,8 км доріг. Загинуло 15 одиниць домашньої птиці. Технікою ТОВ «Контінентал фермерз груп» розчищено 3,6 км доріг та забезпечено доїзд до всіх населених пунктів громади. До ліквідації наслідків стихійного лиха залучено також комунальну техніку Саранчуківської сільської ради. Потреби для виділення коштів з резервного фонду немає.
Комісією Саранчуківської сільської ради обстежено домогосподарства, визначено об’єми завданих збитків, які будуть компенсовані за рахунок надання адресної матеріальної допомоги Саранчуківською сільською радою та посадкового матеріалу, який надасть ТОВ «Захід-Агро-МХП».
Спеціалістами Козівського відділення ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» проведено забір води із підтоплений криниць, проводиться аналіз води на предмет можливого її використання для питних потреб.
На території Підгаєцької міської ради було затоплено ділянку автомобільної дороги державного значення Галич-Підгайці-Сатанів та ділянку автомобільної дороги державного значення Бережани-Підгайці Монастириська (с. Мужилів). На даний момент дороги розчищено, рух автомобілів забезпечено. Також було затоплено вул. Польна с. Старе місто, вул. Л.Українки с. Мужилів. Тут роботи із розчищення тривають. Затоплено та замулено ділянку дороги місцевого значення С201323 Юстинівка(Галич-Сатанів). Рух автотранспорту на даній ділянці дороги забезпечено. Розчищення та змивання намулу на вищезазначених ділянках доріг проводилось технічними засобами КП «Дорожнє» Підгаєцької міської ради та МПК с.Завалів. Електропостачання відновлено та забезпечено на всій території громади силами та засобами Підгаєцького РНМ.
На території Новосілківського старостинського округу пошкоджено покрівлю адмінбудинку. На даний момент проводиться додаткове обстеження будівлі. 5 травня 2025 року проведено засідання місцевої комісії з питань ТЕБ та НС при Підгаєцькій міській раді. Складено акти щодо пошкоджень на відповідних ділянках автомобільних доріг та на адміністративній будівлі Новосілківського старостинського округу.

Загалом підрозділи ДСНС та органи місцевої влади спрацювали злагоджено та оперативно. На сьогодні питань для розгляду на засіданні обласної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій немає.

За словами начальника Тернопільської РДА Ярослава Матвійчука, збитки, яких зазнали дрібні фермерські господарства можливо компенсувати через страхові компанії, а також за рахунок коштів резервного фонду органів місцевого самоврядування.
Згідно з порядком відшкодування, фермери мають обстежити посіви на полях, зафіксувати завдану шкоду та подати відповідні акти у територіальну громаду. Після чого орган місцевого самоврядування розгляне можливість ухвалення рішення про спрямування коштів з резервного фонду.

  • Якщо громади не зможуть компенсувати збитки, завдані місцевим аграріям, питання будуть вирішуватися на рівні області, – підкреслив начальник ОВА В’ячеслав Негода. – Бізнес повинен розвиватися. Завдання влади на всіх рівнях його підтримувати.

Очільник області подякував усім за оперативну роботу та наголосив на необхідності належної комунікації між усіма службами, обласною військовою адміністрацією та органами місцевого самоврядування стосовно вирішення проблемних питань, а особливо, коли виникають надзвичайні ситуації.

Про Захід