Новини Західної України Останні новини

На Рівненщині створять центри культурних послуг

Стратегію розвитку культурної інфраструктури України обговорили під час онлайн наради з міністром розвитку громад і територій Олексій Чернишов та міністром культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

Серед пріоритетних напрямів програми:
🔸реставрація пам’яток культурної спадщини;
🔸туристичні магніти України;
🔸створення центрів культурних послуг.

Такі центри планують зробити в кожній області. Це комфортні публічні простори в громадах, в яких можна буде знайти всю необхідну інформацію про туристичні об’єкти регіону.

Основні їхні цілі:
🔹модернізація культурної інфраструктури;
🔹підвищення рівня залученості населення до культурних практик;
🔹забезпечення населенню доступу до якісних культурних послуг.

Обговорили і питання туристичних магнітів. Одним з таких в Рівненській області є Тараканівський форт. Проте наразі він без належного догляду, адже перебуває на балансі Міноборони. Тому на онлайн нараді, вкотре підняв питання про передачу форту та інших подібних об’єктів у спільну власність територіальних громад області. Лише тоді ми зможемо залучити кошти для облаштування там інфраструктури.

Ще одним інструментом залучення фінансів для реставрації культурної спадщини стане президентська програма Велике будівництво. З наступного року до національного проекту додадуть і відновлення культурних об’єктів. Наразі до переліку програми планують внести Острозький замок, інформує Рівненська ОДА.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

6 + 1 =