На Рівненщині молилися за перемогу

Опубліковано:

Начальник Рівненської ОВА Олександр Коваль на запрошення митрополита Рівненського і Острозького Іларіона взяв участь у спільній молитві. Проходила вона перед іконою Одигітрією Дорогобузькою.

«Це найдревніша святиня Рівненщини, написана у 13 столітті, нині знаходиться в обласному краєзнавчому музеї. Колись наші пращури просили у цієї ікони захисту від монголів. Сьогодні ми молилися за Перемогу у війні з іншим агресором. Молитва біля такої потужної святині додає неабиякого піднесення», – сказав очільник області.

Нагадаємо, музейний предмет належить до державної частини Музейного фонду України. До музею вона надійшла з Свято-Успенського собору села Дорогобуж тодішнього Гощанського району Рівненської області в 1984 року. Її реставрація проходила у Львівській філії Національного науково-дослідного реставраційного центру України. Копія ікони, створена іконописцем Олександром Лавориком, знаходиться у Свято-Покровському соборі міста Рівного.

Також він додав, що саме віра та сила духу є тим, що відрізняє українців від ворога. Тим, що єднає наш народ у спільній боротьбі. Тим, що змушує крок за кроком йти до Перемоги.

Рівненська ОВА

Про Захід