На Рівненщині 83 особи засуджено за злочини, пов’язані зі збройною агресією рф

Опубліковано:


9 років прокурори документують злочини, вчинені російськими військовими на території України та й самими українцями, які працюють в інтересах ворога. Проте, з 24 лютого 2022 року, разом з повномасштабним вторгненням, ця цифрапочала збільшуватись щодня і в рази. Відтоді всі сили та засоби обласної прокуратури та інших правоохоронних органів спрямовано на належну фіксацію і розслідування таких злочинів,притягнення до кримінальної відповідальності винних осіб та, водночас, підтримання правопорядку на території області.

Так, в умовах широкомасштабного вторгнення рф в Україну, за процесуального керівництва органів прокуратури Рівненщини було зареєстровано та розслідувалося 1066кримінальних проваджень стосовно злочинів, пов’язаних зі збройною агресією рф.  Після невідкладних слідчих дій половина цих проваджень направлена за підслідністю в інші області та структури.

За цей час завершено досудове розслідування та до судів Рівненщини скеровано майже 200 обвинувальних актів для їх розгляду по суті.Серед них найбільше тих, що стосуються ухилення від мобілізації, поширення комуністичної символіки та виправдовування збройної агресії рф.

Крім того, за публічного обвинувачення органами прокуратури краю, судами розглянуто та ухвалено 83 вироки у цій категорії справ.Найсуворіші – державним зрадникам. За роботу на ворога  за час повномасштабного вторгнення на Рівненщині на строк від 8 до 13 років засуджено 5 українців, вироки двом з них прокурори відстояли в апеляційному суді.

Дотримання Законів України та захист її інтересів на усіх фронтах – обов’язок кожного з нас. Тому так важливо не після перемоги, а вже зараз виявляти та притягувати до відповідальності тих, хто ладен зрадити за першої ж нагоди.

Пресслужба Рівненської обласної прокуратури

Про Захід