На Прикарпатті запрацював Центр розвитку фермерства

Опубліковано:

У департаменті агропромислового розвитку обласної державної адміністрації відбулася презентація можливостей консультаційного Центру розвитку фермерства “Врожай Перемоги”, який запрацював у Івано-Франківській області.

Участь у заході взяли представники профільних громадських організацій, відповідальні за питання агропромислового комплексу від районних державних адміністрацій області, представники територіальних громад та фермери.

Як зазначила директорка аграрного департаменту Алла Хамчич, в Івано-Франківській області налічується майже пів тисячі фермерських господарств, переважна більшість із яких це – дрібні та середні за розміром землекористування товаровиробники. Саме такі фермери потребують додаткових фінансових ресурсів для розвитку.

Про можливості Центру під час офіційної презентації розповіла Тетяна Лебухорська, голова Буковинської агенції регіонального розвитку.

За її словами, Центр надаватиме якісні безкоштовні послуги, орієнтовані на потреби малих та середніх фермерів, інформуватиме фермерів про інновації у рослинництві та допомагатиме посилювати спроможність фермерів адаптуватися до змін у агросекторі та нових потреб, змінювати свої бізнес-моделі, диверсифікуватись та залучати фінансові ресурси для розвитку бізнесу.

Серед ключових напрямків: сільськогосподарське виробництво, плодоовочевий напрямок (підготовка грунту, підбір сортів та гібридів, система живлення, система захисту та допомога у пошуку допоміжних продуктів, нішеві культури), плодово-овочева переробка – післязбиральна доробка, організація переробки, сертифікація, HACCP; інноваційні технології у плодоовочівництві – точне землеробство, цифрові технології, системи зрошення, вертикальне вирощування;стале сільське господарство тощо.

Захід відбувся в межах Проєкту “Підтримка інклюзивного економічного розвитку в Україні шляхом узгодження експортної стратегії з регіональним розвитком і ЦСР”, що фінансується урядом Німеччини і реалізується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH у співпраці з Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні.

Івано-Франківська ОВА

Про Захід