На Прикарпатті дбали про ментальне здоров‘я

Опубліковано:

Для покращення ментального здоров’я прикарпатців в області спільно з науковцями розробляють регіональний план заходів з реалізації Концепції розвитку охорони психічного здоров’я

Сьогодні заступниця голови обласної держаної адміністрації Людмили Сірко та регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» Лариса Підвербецька зустрілися з ректором Івано-Франківського національного медичного університету Романом Яцишиним, координатором центру ветеранського розвитку ІФНТУНГ Ігорем Розсипайлом та завідувачкою кафедри клінічної та реабілітаційної психології факультету психології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Мирославою Гасюк.

Темою розмови стало питання розробки та ефективного впровадження обласного плану заходів на 2024-2026 рр. з реалізації Концепції розвитку охорони психічного здоров’я в Україні на період до 2030 року. Йшлося про включення до обласного плану дій ефективних заходів, які впроваджуватимуть вищі навчальні заклади нашої області, а також врахування наукових аспектів, можливостей проведення психологічних занять, тренінгів та наукових досліджень.

«Зараз працюємо над впровадженням послуг психологічної підтримки, яка реалізується в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я Ти як? – ініціативи першої леді Олени Зеленської. І задля цього залучаємо науковців до опрацювання питання із розробки обласного плану заходів з реалізації Концепції розвитку охорони психічного здоров’я в Україні», – зазначила Людмила Сірко.

Учасники зустрічі розповіли про успішні кейси вищих навчальних закладів щодо проведення тренінгових занять з розвитку послуг з ментального здоров’я, впровадження проєктів психологічної реабілітації, психосоціальної підтримки військових та надали важливі пропозиції для напрацювання обласного плану заходів.

Наголошувалося, що заходи з покращення ментального здоров’я надзвичайно актуальні. Через повномасштабне вторгнення російської федерації та пережиті стреси все більше українців потребують психологічної підтримки. Тому завдання органів виконавчої влади, територіальних громад, науковців та громадського сектору зробити все можливе, щоби саме ці послуги були якісними, ефективними та доступними.

Ти як?
Координаційний центр КМУ / Mental Health UA

Про Захід