На Перечинщині Управління Держпраці перевірило турбази та приватні садиби (Фото)

Опубліковано:

Попит на рекреацію і туризм на Закарпатті щороку зростає, що є одним із чинників економічного оздоровлення регіону. Адже поява нових та розширення існуючих закладів оздоровчо-рекреаційного комплексу мали б забезпечити працевлаштування населення та покращення інфраструктури краю.

Однак досить часто поруч із солідними санаторно-курортними та готельними закладами в області розгортають свою діяльність і дрібні туристичні бази, приватні садиби. Власники таких місць нерідко «грішать», приймаючи на роботу осіб без оформлення з ними належним чином трудових відносин, інформує управління Держпраці у Закарпатській області.

Отож, посадовці Управління Держпраці у Закарпатській області ініціювали проведення низки інформаційно-роз’яснювальних рейдів серед працівників, керівників та власників вказаних закладів, що стали логічним продовженням роботи, розпочатої ще торік на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України №649 від 05 вересня 2018 року  «Про заходи, спрямовані на  детінізацію відносин у сфері зайнятості населення».

Учора мобільна група фахівців Управління Держпраці на чолі з першим заступником начальника Василем Грициком побувала на Перечинщині. У ході проведення рейдів представники контролюючого органу відвідали близько двадцяти тамтешніх суб’єктів господарювання.

Серед них, зокрема, крамниці, заклади харчування і відпочинку. Працівники багатьох з них запевнили: знайомі з вимогами трудового законодавства, добре відають про передбачену відповідальність за порушення цих норм, тому працюють офіційно, мають укладені з роботодавцями трудові договори.

Щоправда, ситуація трохи почала змінюватися, і в не кращий бік, з наближенням до відомого на Перечинщині своїми мінеральними джерелами, оздоровчими чанами та іншими привабливими для туристів місцями гірського села Лумшори.

Тут у кількох закладах молоді працівниці зізналися, що працюють без укладеного трудового договору, інші «проходять стажування», ще хтось традиційно вийшов на день-два, аби «придивитися» і визначитися, чи підходить робота. А кочегар, якого посадовці Управління Держпраці застали у момент розпалювання чану, взагалі заявив, мовляв: таким чином тут відпочиває.

Роботодавцям та їх працівникам було повідомлено про наслідки, які можуть чекати на них, якщо трудові відносини не оформлені належним чином.

– Практика переконує, що такі профілактичні заходи дають переважно позитивні результати, – підсумовує Василь Грицик, – завжди за результатами їх проведення знайдеться кілька роботодавців, які переглянуть своє ставлення до неофіційного працевлаштування.

Про Захід