На Перечинщині презентували видання «Кращі крафтові напої Закарпаття»

Опубліковано:

У Перечині, що за 20 кілометрів від Ужгорода, розквітла плантація лаванди. Понад 320 тисяч кущів лаванди різних сортів розташувалися на більш, ніж на 10 гектарах фермерського господарства «Лавандова гора». Ще 2,5 гектара займають насадження дамаської троянди. У планах – плантація жасмину, перші кущі якого з’явилися вже цього року.

Тут росте кілька різних сортів лаванди. Перші кущі були привезені з Болгарії та дуже добре прижилися на Закарпатті. Починали справу з кількох гектарів, зараз – це величезна територія у понад 10,5 гектарів, вкритих ніжним фіолетовим цвітом. Це – найбільша плантація лаванди в Україні.

Пік цвітіння очікується через тиждень-півтора. Минулого року відвідувачів на лавандовій горі рахували за автівками, побували близько 2 тисяч людей з різних міст України. Цього року їх буде не менше 5 тисяч, кажуть на господарстві.

На Лавандовій горі відбулася і презентація видання «Кращі крафтові напої Закарпаття» із серії видань Закарпатської туристичної організації , присвячених 30-річчю Незалежності України. Як розповів голова Закарпатської туристичної ради Федір Шандор, до книжки увійшли різноманітні напої, які виробляються в області. Це і мінеральні води, і соки, і вина, інші алкогольні напої. Зокрема, і «Лавандівка», яку виготовляє господарство «Лавандова гора».

Ужгородський прес-клуб

Про Захід