На кордоні з Угорщиною на Закарпатті зупинили вантажівку, вщент напаковану сигаретами (Фото)

Опубліковано:

На митний пост «Тиса» Закарпатської митниці заїхав вантажний автомобіль марки «Рено» під керуванням гр.України. Для проходження митно-прикордонного контролю 55-річний водій подав товаросупровідні документи на перевезення насіння соняшника з України до Угорщини.

На підставі результатів аналізу та оцінки ризиків, митники направили фуру на стаціонарну скануючу систему NUTECH, яка на постійній основі розміщена на митному посту «Тиса». 

І результат не забарився: сканер вказав на приховані предмети у тягачі та причепі. «Озброївшись» технічними спецзасобами (викрутками, ліхтариками, оглядовим дзеркальцем та ін) інспектори-пошуківці зі стражами кордону виявили кілька тайників у кабіні водія.

Наразі вже дістали 450 блоків сигарет марки «COMPLIMENT» (безакцизні), які заздалегідь ділки приховали у спеціально виготовлені тайники тягача та для маскування обгорнуті чорним поліетиленом.

Схоже, що це лише частина контрабандного товару, тож вирішено вивантажити увесь товар з причепу вантажівки.

Дане правопорушення буде документуватися у вигляді складання відносно перевізника протоколу про ПМП  за ч.1 статті 483 МКУ. Санкції даної статті передбачають не лише штраф у розмірі 100% вартості предметів порушення з їх конфіскацією, а також конфіскацію транспортного засобу із спеціально виготовленими сховищами, що використовувалися для переміщення прихованих товарів через митний кордон України.

Після ретельної перевірки з документуванням факту порушення митного законодавства Закарпатська митниця додатково повідомить про остаточні результати виявлення контрабандного товару.

До слова, попередня орієнтовна вартість виявленої кількості сигарет складає понад 300 тис грн, а вантажівки – 650 тис грн.

Пресслужба Закарпатської митниці

Про Захід