«Ми з «КИЙ АВІА» можемо організувати подорож у будь-який куточок світу», – Анжеліка Олексій

Опубліковано:

Компанія «КИЙ АВІА» працює на ринку вже більше 20 років, маючи свою філію у кожному обласному центрі України. Ужгород не  виняток, тут уже 20 років поспіль, пройшовши шлях від агента до директора філії, інтереси компанії представляє Анжеліка Олексій – фахівець із величезним досвідом роботи і не меншою любов’ю до своєї професії. Як компанія пережила важкий карантинний період, чи «ожив» після нього туризм і про секрети успішної роботи в галузі туризму – про це «Про Захід» розпитав у пані Анжеліки.

– Анжеліко, чимало людей думають, що компанія «КИЙ АВІА» займається виключно продажем авіаквитків…

– Так, є такий стереотип, який напрошується з назви компанії. Колись компанія «КИЙ АВІА», як спадкоємець державних «Київських авіаліній», справді займалася виключно продажем авіаквитків  і супутніми послугами. Однак за понад 20 років роботи спектр наших послуг значно розширився. Ми можемо забронювати вам квитки не лише на літак, а й на поїзд і автобус. Можемо організувати тур за кордон або Україною, вантажні перевезення комерційних вантажів чи особистих речей у будь-який куточок світу. Крім того, до нас звертаються з питань візової підтримки, страхування, організації трансферів, оренди авто, VIP-послуг в аеропортах та ще багато-багато іншого. Ми не стоїмо на місці, постійно додаємо нові напрямки роботи.

– Які розвиваєте наразі?

– Наприклад, наразі активно розвиваємо напрям із організації івентів, тобто різноманітних масових заходів, дбаємо про те, аби на захід вчасно і безпечно були доставлені всі учасники, можемо їх поселити, подбати про культурну та туристичну програми. Також почали працювати над новим напрямком – спортивним. У тому сенсі, що пропонуємо організувати подорожі на будь-який спортивний захід: футбольний матч, боксерський поєдинок, авторалі та багато іншого. Цей сегмент на ринку наразі не зайнятий, але вже затребуваний.

– Саме супутні послуги й допомогли компанії вистояти в непростий для туризму і подорожей період пандемії?

– Справді, пандемія коронавірусу стала для нашої галузі великим випробуванням. Третина туристичних фірм країни не змогли вистояти, ми ж зуміли цей непростий час пережити, виконавши перед клієнтами усі зобов’язання. Можу сказати, що під час карантину ми без роботи майже не сиділи, бо українці навіть минулого року активно літали (був на початку пандемії, наприклад, період, коли ми допомагали українцям, які не могли повернутися додому з інших країн, знайти таку можливість). Потім поступово почав і туризм пожвавлюватися, за ним відновилися різноманітні заходи: конференції, табори, корпоративні зустрічі, до організації яких ми також долучаємося. Але період карантину був справді дуже важким для нас. У першу чергу, тому, що інформація змінювалася кожного дня: країни змінювали вимоги до перетину кордонів, авіакомпанії змінювали правила, тож всі повинні були швидко реагувати на ці зміни. Про усе це треба було попередити клієнта, аби він не потрапив у неприємну ситуацію і не ризикував своєю подорожжю. 

– Чи можна сказати, що цьогоріч туризм пожвавився і виріс до докарантинних масштабів?

– Пожвавився, але колишньої активності, звісно, поки не досяг. 

– Який авіамаршрут нині найпопулярніший за запитами?

– Цьогоріч був великий попит на польоти до та зі США, цим напрямком справді дуже активно цікавилися. У Європі найпопулярнішими напрямками є Італія та Німеччина – це те, де пряме сполучення з України. 

– Цього року ринок туризму в Україні дуже оживили туристи зі заможних арабських країн. Особливо багато було їх у Києві, Львові, на Буковелі. А на Закарпаття вони доїхали?

– Ні, ще не доїхали. Причин кілька: невелика кількість хороших готелів, логістика не дуже добра, відсутність звичної для цих туристів їжі. Хоча, я впевнена, ми теж маємо, чим зацікавити туриста, і наша туристична сфера, ресторани теж швидко би під них підлаштувалися, як це зробили у Львові та Буковелі. У туристів з арабських країн добре працюєсарафанне радіо. Якби заманити сюди хоч кілька родин, котрі би передали далі, що тут теж цікаво і красиво, то туристи би сюди поїхали. Можливо, наступного року це станеться і сюди поїдуть ті, хто вже бачив Львів. 

– Ви вже 20 років працюєте у «КИЙ АВІА». Що тримає вас у компанії так довго?

– Це була моя перша робота одразу після навчання в університеті (за фахом я – англійський філолог). У дитинстві я мріяла бути стюардесою, і хоч нею не стала, однаково десь дотично до цієї сфери працюю, адже «КИЙ АВІА» в Ужгороді представляє інтереси авіакомпаній «MALEV», «Аеросвіт», «Луганські авіалінії» тощо. Мені подобається ця робота тим, що ми даруємо емоції, допомагаємо гарно відпочити, безпечно і спокійно провести подорож. Ми можемо організувати подорож у будь-який куточок світу. Але особливо важливо для мене – показати Закарпаття українцям та іноземцям. Над такими запитами я працюю особливо уважно, намагаюся, аби кожному туристу тут сподобалося, і маю сказати, що жоден наш гість не поїхав звідси розчарований, про що свідчать відгуки та дружні стосунки після подорожі. 

– Ваша робота передбачає постійне спілкування з людьми, а вони, як відомо, дуже різні. Які риси характеру допомагають вам знаходити спільну мову з кожним?

– Відкритість. Я – людина дуже відкрита і можу знайти ту точку дотику, яка дозволяє порозумітися з кожним клієнтом. Можливо, це вже досвід, можливо, інтуїція. Звісно, бувають і труднощі, без них не обходиться в жодній сфері послуг. Клієнти ж справді різні бувають, можуть і серед ночі подзвонити, можуть і нагрубити. Мені зі свого боку залишається лише терпляче все пояснити і спробувати допомогти. Як правило, такі випадки трапляються через звичайну людську неуважність. Клієнти вже подумки пакують валізи і часто не слухають про ті нюанси, які повинні запам’ятати. Так, нещодавно клієнт обурився, що не встиг на літак «Ужгород-Київ». Виявилося, що він приїхав до аеропорту за 10 хвилин до вильоту, а реєстрація на рейс закінчується за 40 хвилин до вильоту. 

– Який найскладніший переліт ви організовували?

– Навколосвітню подорож. У 2015 році молода ужгородська пара вирішила облетіти весь світ. Подорожували два тижні, перелітаючи з континента на континент. З мого боку потрібно було організувати все дуже чітко, враховуючи зміну часу. А клієнтам треба було не заплутатися, також врахувати зміни часу, аби не запізнитися і не збити весь графік. Це було складно, але зрештою все вийшло чудово, пара була дуже задоволена мандрівкою. Знаєте, саме за такі моментий люблю свою роботу: коли розумію, що допомагаю людям отримати головне – позитивні емоції.

– А як часто подорожуєте ви? Адже завжди легше пояснити і порадити щось туристам з власного досвіду. 

– В останні кілька років я подорожую не так часто, як би мені хотілося. Однак попередній досвід у мене достатній для того, аби допомогти клієнтам впоратися з будь-якими труднощами під час подорожей. Найбільше я люблю Італію, навіть італійську мову самотужки вивчила для того, щоб бути ближчою до цієї країни. Обожнюю переймати цікаві традиції інших країн та використовувати їх у повсякденному житті. 

– Я знаю, що ви також надаєте послугу персонального тревел-агента, тобто сплановуєте для VIP-персон бізнес-подорож чи туристичну мандрівку від дверей помешкання до місця призначення.

– Справді, я маю кількох клієнтів, для яких працюю, як персональний тревел-агент. Ця послуга дозволяє зайнятій людині суттєво економити час, не перейматися дрібницями. Я вже знаю вподобання кожного такого клієнта, навіть те, яким місцям у літаку вони надають перевагу. Планувати для них подорожі – це дуже цікаво. 

– Але нині все більше людей починають практикувати самостійне планування подорожей, бронювання квитків, готелів тощо. Чи не боїтеся ви, що з часом послуги таких фірм, як «КИЙ АВІА»,перестануть бути актуальними?

– Гадаю, до цього дійде все ж нескоро. Так, активні мандрівники справді вже мають досвід бронювання, можуть самі все гарно спланувати. Але не у всіх це виходить і часто люди приходять до нас, «обпечені» попереднім негативним досвідом самостійного планування подорожі. Все ж у цій сфері треба мати певний досвід, знати чимало нюансів. Тому це нормально – довіряти такі відповідальні речі професіоналам. 

Тетяна ЛІТЕРАТІ, «Про Захід»

Про Захід