Мукачівський композитор презентував авторську нотну збірку «Альбом фортепіанної музики»

Опубліковано:

Талановитий мукачівський композитор і піаніст Мирослав Екман презентував авторську нотну збірку «Альбом фортепіанної музики»

У концертній залі Мукачівської школи мистецтв ім.С.Мартона відбулася концерт-презентація авторської нотної збірки «Альбом фортепіанної музики» композитора, музиканта, викладача фортепіанного відділу Мукачівської школи мистецтв ім.С.Мартона Мирослава Екмана.

У виконанні автора збірки Мирослава Екмана та талановитих молодих викладачок фортепіанного відділу – Ірини Полуектової та Анастасії Попдякуник милозвучно лунали композиції з І розділу збірки «Оригінальні твори для фортепіано соло» – «Ніжні пелюстки», «Осінній вальс», «Ліричний настрій», «Музика душі», «Зимове сяйво», «Джазова імпровізація», «Солодкий мотив», «Ідилія» та «Трубадур», які справили приємне враження на глядачів концертної зали.

Також у концерті-презентації прийняв участь фортепіанний ансамбль учнів старших класів у складі Юлії Ільтьо та Марії Попович, (клас викладачки Тетяни Попович), який виконав непростий переклад композиції «Hit The Road Jack» (музика Р. Чарльза) для фортепіано в 4 руки з 2 розділу «Ансамблі-переклади та аранжування для дітей».

Про особливості нотної збірки «Альбом фортепіанної музики», її ролі у фортепіанному мистецтві сучасності вела мову ведуча заходу – викладачка фортепіанного відділу Віолета Уста.
Чудове оформлення екрану та мультимедійне забезпечення здійснювалося під керівництвом викладачки фортепіанного відділу Юлії Попелич.

Видання авторської нотної збірки Мирослава Екмана «Альбом фортепіанної музики» є результатом більше ніж десятирічної творчої діяльності талановитого музиканта та містить фортепіанні художньо-образні твори програмної музики для різних виконавців – починаючи від дітей, юнацтва, студентів коледжів, інститутів та академій і зрілих виконавців.
Збірка складається з 3-х підрозділів:

«Оригінальні твори для фортепіано соло»,
«Ансамблі-переклади та аранжування для дітей»,

«Авторські переклади для фортепіано соло».
Також подано відомості про автора та короткий словник музичних термінів, що охоплює широкий спектр темпових та агогічних позначень, які зустрічаються у збірці.

У художньому оформленні обкладинки видання використано фрагмент картини «Верата» закарпатської художниці та поетеси Тетяни Рибар, яка змальовує та художньо наповнює коло відтінків палітри програмних музичних творів, вміщених у збірці.

Мукачівський відділ культури і молодіжної політики

Про Захід