Мукачево: для кисневої підтримки пацієнтів з COVID-19 потрібно 1 млн. літрів кисню на добу

Опубліковано:

Директор Лікарні святого Мартина вчергове розвінчує «фейки» щодо коронавірусної хвороби

Часто зустрічаю коментарі типу “теорії змови” щодо існування ковіду. Частина суспільства не вірить в існування такої хвороби. Думаю, що справа не в тому, що не вірить, а просто не хоче вірити – розум усвідомлює, проте інстинкти заперечують. Нажаль часто цю позицію змінює період, коли така людина хворіє недугою і відчуває симптоми на власному досвіді. Найбільша і часта проблема – дихальна недостатність, що виникає на фоні ураження легень. Ось кілька цікавих фактів для невіруючого Томи щодо наших пацієнтів:

– часто у пацієнтів знижується насичення киснем крові (сатурація), норма більше 90, такі пацієнти часто потребують кисневої підтримки;

– розхід кисню – щогодини ми витрачаємо для дихальної підтримки 19500 літрів кисню від концентраторів та 22700 літрів балонного кисню (3-4 балони на годину). Тобто на добу більше 1 млн. літрів кисню, що дозволяє підтримувати близько 70 пацієнтів на дихальній підтримці.

– В стаціонарі наразі перебуває одночасно з ковід близько 155 пацієнтів,

– щодня в середньому ми виписуємо 25 пацієнтів і стільки ж госпіталізуємо, при цьому в приймальне в день звертається близько 50-70 пацієнтів.

– всього розгорнуто 5 відділень для лікування пацієнтів з ковід,

– в день помирає в середньому 1-2 людини від коронавірусної хвороби та її ускладнень в останні кілька тижнів.

P.s.: за добу ми використовуємо близько 60-90, вага одного – більше 70 кг. Дякую від себе лікарям, водіям, технічним працівникам, які щодня рухають більше 6 тон та борються за життя наших пацієнтів.

З нетерпінням чекаємо нашу кисневу станцію, яка має прибути в кінці місяця.

Мукачівська міська рада

Про Захід