Монографія ужгородських науковців вийшла у Cambridge Scholars Publishing

Опубліковано:

21 червня 2024 року у видавництві Cambridge Scholars Publishing вийшла монографія Geo-economic Paradigm Shifts in Global Banking Systems (Зміна геоекономічної парадигми у глобальних банківських системах). Автори – Марина Король, докторка економічних наук, професорка, УжНУ, член Правління ГО «Всеукраїнська асоціація міжнародників-економістів», Богдан Данилишин, д.е.н., професор, академіка НАН України, Ігор Король, доктор фізико-математичних наук, професор, проректор з науково-педагогічної роботи УжНУ.

Завдяки аналізу банківських систем ця монографія розробляє унікальну концепцію для дослідження відмінностей і шляхів еволюції в умовах глобальних трансформацій. І висвітлює контекст, що формує сучасні макроекономічні процеси. Крім того, вона пояснює, як комерційні банки виконують посередницькі функції в усьому світі, удосконалюючи методології для підвищення ефективності та конкурентоспроможності банківської системи.

Йдеться про те, що банківські системи ЄС зазнали трансформаційних процесів, які передували Європейській валютній системі. Зокрема, зміни в банківському секторі США зменшили його роль у фінансовому посередництві. Разом  з тим, канадська банківська система зберегла свою ринкову популярність, похвалившись міцною конкурентоспроможністю та надійністю. Стійкість, виявлена під час кризи 2008-2009 років, призвела до розширення діяльності в ісламських банківських установах.

Монографія є цінним ресурсом для вищих навчальних закладів, транснаціональних корпорацій і міжнародних банків, пропонуючи розуміння еволюції банківських систем в умовах глобальних змін.

Монографія розміщена на сайті.

Ужгородський прес-клуб

Про Захід