Регіональні Новини Соціум

Мінсоцполітики розпочинає реалізацію проекту по монетизації “пакунку малюка”

29-го липня Урядом прийнято рішення розпочати з 1 вересня реалізацію пілотного проекту “Монетизація одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка” у 2020–2021 роках.

Зазначений проект передбачає:

– запровадити цільову грошову компенсаційну виплату замість натуральної допомоги „пакунок малюка” у розмірі 5 тисяч гривень;

– забезпечити із залученням АТ “Комерційний банк “ПриватБанк” відкриття громадянам, у яких народилась дитина, рахунку із спеціальним режимом використання та видати їм спеціальну соціальну картку;

– встановити, що батьки дитини можуть звернутися за компенсацією протягом 12 місяців з дати народження дитини та самостійно протягом року витратити кошти грошової компенсації виключно для придбання дитині одягу, взуття, засобів гігієни та догляду, текстилю, іграшок, засобів гігієни для породіль;

– залучити до реалізації пілотного проекту на договірних засадах заклади роздрібної торгівлі для продажу батькам визначених дитячих товарів та товарів для породіль за спеціальною соціальної карткою.

Фактично “пакункок малюка” будуть видавати у тих регіонах, де вони є в наявності, а потім, відповідно до прийнятої постанови, за таким алгоритмом:

  • батьки новонароджених звертаються до АТ “Комерційний банк “Приватбанк” для відкриття рахунку;
  • надалі – до структурного підрозділу соціального захисту населення батьками подається заява з відповідними документами.
  • Батьки мають право протягом року самостійно використовувати призначену грошову компенсацію у безготівковій формі на придбання товарів у закладах торгівлі, які долучились до публічного договору про реалізацію пілотного проекту.

На сьогодні у закладах охорони та у районних, міських структурних підрозділах соціального захисту населення області відсутні “пакунки малюка”. За оперативними даними станом на 30 липня ц.р. з пологових відділень виписано 3046 дітей, батьки яких при виписці із пологових будинків не отримали “пакунок малюка”.

Натомість у пологових будинках їм були видані довідки про неотримання  одноразової натуральної допомоги “пакункок малюка”,  які є підставою для отримання допомоги в  органах соціального захисту населення за місцем проживання.

Загалом до органу соціального захисту населення до сьогодні необхідно було подати:

1. Заяву на отримання “пакунку малюка”;
2. свідоцтво про народження дитини;
3. довідку з пологового будинку про неотримання  “пакунку малюка”;
4. ксерокопії паспорту та ідентифікаційного коду отримувача.

Довідково: за період з 2018 по 2020 роки в область надійшло та видано 21 486  “пакунків малюка”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

+ 72 = 79