Міністр освіти України зустрілася із закарпатськими освітянами (Фото)

Опубліковано:

Сьогодні, 6 грудня, перебуваючи на Закарпатті з робочим візитом, міністр освіти і науки України Ганна Новосад зустрілася з керівниками місцевих органів управління освітою та працівниками департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації. Участь у зустрічі взяла також заступник голови обласної державної адміністрації Ольга Травіна.
Міністр особисто привітала Ларису Мигалину, директора Ужгородської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів № 8 Ужгородської міської ради, з  присвоєнням почесного звання «Заслужений працівник освіти України» та вручила нагрудний знак і посвідчення. 
Під час відвертої розмови  про  заходи з реформування освітньої галузі, пріоритети у роботі Міністерства Ганна Ігорівна акцентувала увагу присутніх на досягненнях, що їх вдалося на сьогодні здобути, а також порушити питання, вирішення яких на часі.
Мова про своєчасне і раціональне освоєння коштів субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа», на продовження роботи зі створення належних санітарно-гігієнічних умов у закладах освіти з тим, щоб реалізувати Програму гідності дитини, підтримку опорних шкіл та спроможної школи для кращих результатів тощо.  
Результати міжнародного дослідження PISA, в якому Україна вперше взяла участь у 2018 році, а особливо аналіз за кожною із компетентностей, презентовані міністром, свідчать, що реформа «Нова українська школа» – об’єктивна потреба для держави. Отже, надалі Міністерство продовжуватиме упровадження Нової української школи, адже уже нині як результат – діти із задоволенням ідуть до школи і щасливі, перебуваючи на заняттях.
У контексті зазначеного у наступному році буде організовано системну підтримку шкіл-учасниць Всеукраїнського експерименту з упровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти (нагадаємо: на Закарпатті таких чотири). 
Крім того, серед завдань: зміна змісту освіти – підготовка стандарту базової та старшої школи; системний підхід до підвищення якості підготовки та професійного зростання вчителів (вдосконалення системи підвищення кваліфікації); боротьба з нерівністю освіти: максимально необхідні зусилля – від інвестицій в обладнання до закриття малокомплектних шкіл з низькою якістю освіти – для кращих результатів дітей; проведення додаткових досліджень, які допоможуть правильно зрозуміти окремі тривожні тенденції в освіті та ін.
Міністр також повідомила, що 2020/2021 навчальний рік стане роком математики в Україні – на це є принципова згода Президента України. Така ініціатива матиме на меті розвиток математичної грамотності у школярів.
У ході діалогу було піднято також актуальні питання, що регулюють створення і функціонування мережі опорних закладів освіти, покращення їх матеріально-технічної бази з урахуванням реальних потреб і запитів, а також зміни, що передбачаються в галузі дошкільної освіти.
Пресслужба ОДА

Про Захід