Здоров'я Регіональні Новини

Міфи та реалії профілактики гострих респіраторних вірусних інфекцій (ГРВІ)

Існує декілька сотень вірусів, які можуть викликати симптоми застуди: нежить, закладеність носу, біль в горлі, головний біль, лихоманку тощо.

Незважаючи не прогресивний розвиток науки,доступність до засобів масової інформації та мережі Інтернет,досить поширеними і досі є ряд міфів по профілактиці та лікуванні ГРВІ.

Зокрема,використання цибулі та часнику при ГРВІ ,за якими традиційно закріпилася слава антибактеріальних та противірусних засобів. Але переконливих даних на користь цього твердження не знайдено.

Препарати ехінацеї – жоден не показав статистичну вірогідність зниження частоти застуд.

Щодо чаю з медом, лимоном, імбирем існують різні думки, і більшість — як раз на його користь, але не з метою профілактики ГРВІ, а з метою полегшити симптоми застуди.

Мед, до речі, ефективний у боротьбі з кашлем, що було доведено у дослідженнях .Але не треба забувати, що він не рекомендований дітям, молодшим за 12 місяців.

Лимон багатий на вітамін С та інші біофлавоноїди, більшість з яких міститься у його шкірці. Та навіть велика кількість вітаміну С нездатна вплинути ані на частоту виникнення захворювань, ані на швидкість одужання.

Варто зазначити, що однією з основних рекомендацій при легких респіраторних вірусних інфекціях є рясне пиття, тож пити запашний чай з медом та лимоном точно буде корисним, але не забуваємо — лише з метою полегшення симптоматики.

А тепер коротко нагадаємо дієві методи профілактики:
1) не треба забувати про базові правила гігієни, особливо важливо ретельно мити руки,намагайтеся не перебувати у людних місцях;
2) регулярно потрібно провітрювати приміщення, а також виділяти час, аби знаходитись на свіжому повітрі;
3) збалансоване здорове харчування, повноцінний сон та достатній рівень фізичної активності є запорукою міцного здоров’я
4)вакцинація.

За більш детальною інформацією звертайтеся в ENDO CLINIC, що розташована за адресою: м.Ужгород, вул. Л.Толстого 27А або телефонуйте: 0992687028, 0673756050.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

65 + = 71