«Медицина має фінансуватися на рівні 5% ВВП – це питання нацбезпеки», – лідер УДАРу Закарпаття Віктор Погар

Опубліковано:

Усупереч вимогам Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення», який вимагає виділення не менше 5% ВВП на галузь охорони здоров’я, уряд у проєкті бюджету на 2022 рік на ці цілі пропонує виділити лише близько 3,5% від ВВП.

«Така позиція влади знову відкладає на невизначений строк завершення медичної реформи в частині підвищення зарплат на вторинній ланці медичних працівників – лікарям вузької спеціалізації, а також медичному персоналу. При цьому не можна забувати, що видатки на програму медичних гарантій є захищеними статтями бюджету, а тому повинні мати пріоритет під час розробки та ухвалення проєкту закону про державний бюджет», – так прокоментував ініціативу Кабміну щодо фінансування медицини на рівні менше передбачених законом 5% ВВП голова Закарпатської обласної організації політичної партії «УДАР Віталія Кличка» Віктор Погар.

«В Україні так само, як і у всьому світі, та ще й в час пандемії коронавірусу, мали б зрозуміти важливість медичної системи для збереження життя людей. Належний рівень фінансування медицини – це фактично питання національної безпеки країни. Здоров’я людей – це її головний капітал. Ми маємо спільно побудувати державу з якісною та доступною медициною, належною винагородою за працю та гідним соціальним захистом», – підкреслив Віктор Погар.

«УДАР Віталія Кличка» наполягає на тому, що проєкт бюджету на 2022 рік потрібно скорегувати та спрямувати на фінансування медицини не менше 5% валового внутрішнього продукту України, що передбачено чинним законом про медичні гарантії.

Про Захід