Львівські поліцейські викрили групу осіб у незаконній вирубці лісу

Опубліковано:

Злочинну «схему» з розкрадання лісодеревини особливо цінних порід та осіб, причетних до її організації, викрили оперативники управління стратегічних розслідувань у Львівській області Нацполіції спільно з працівниками теруправління ДБР, розташованого у м. Львові, та обласної прокуратури.

У ході слідства правоохоронці встановили, що посадові особи одного з лісгоспів регіону організували незаконну порубку лісу для подальшої реалізації деревини підприємцям, а саме – дуб, ясен, граб, сосна. Для цього зловмисники підробляли документи щодо об’єму відведеної в рубку та заготовленої лісопродукції.

Продавали підприємцям не обліковану деревину або ліс за заниженою вартістю. Проведення фінансових операцій не відображалося у бухгалтерській звітності, а одержані кошти розподіляли між усіма учасниками оборудки.

У свою чергу суб’єкти підприємницької діяльності, придбавши деревину за фіктивними документами про її походження, на своїх пилорамах переробляли її у пиломатеріали та експортували за кордон.

У середу, 6 жовтня, правоохоронці провели 13 санкціонованих обшуків на території лісгоспу, пилорамах та за місцями проживання осіб, причетних до розкрадання деревини та вилучили деревину породи дуб, ясен, сосна, осика, «чорнові» записи щодо кількості деревини, отриманої від службових осіб лісництва, та суми коштів від її реалізації. Крім цього, вилучили 11 000 гривень, 9 000 доларів США та 3 000 євро.

Для встановлення суми завданої шкоди спеціалісти екологічної інспекції Львівської області проводять фіксування місць незаконних порубок лісу. За попередніми даними, сума шкоди може становити понад три мільйони гривень.

Кримінальне провадження розслідується за ч. 3 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.

Національна поліція України, МВС України

Про Захід