Львівські медики видалили 15-річній дівчинці жирову пухлину у спинному мозку (Фото)

Опубліковано:

Через неї в дитини боліла спина, вона мала слабкість у ногах та нетримання сечі.

Дівчинку звати Роза. Вона з Чернівців. Змалечку дитина хворіла на хронічний цистит та часто перебувала в лікарнях. Два роки тому під час УЗД спеціалісти помітили, що в дівчинки виводиться не вся сеча – є залишки. А кілька місяців тому в Рози роздувся і сильно заболів живіт. Виявилося, що її сечовий міхур переповнений – в ньому було більше літра рідини. Дитину шпиталізували до чернівецької лікарні.

При обстеженні лікарі виявили у Рози вроджену ваду розвитку – спінальну ліпому. Це доброякісне утворення з клітин жирової тканини. Воно легко рухається при дотику та зазвичай безболісне. У дітей спінальна ліпома трапляється досить рідко. Лише в 1 малюка на 7-8 тисяч новонароджених. Роза теж мала ліпому від народження. Утворення росло разом із нею. Воно розташувалось у попереково-крижовому відділі хребта, приросло до спинного мозку та спричинило його натяг. Через що дитина перестала відчувати коли хоче в туалет. З’явилось нетримання сечі, сильні болі у спині та слабкість у ногах. З діагнозом спінальна ліпома Розу доправили до Львова – у Лікарню Святого Миколая .

Оскільки стан дівчинки погіршувався дедалі, наші нейрохірурги вирішили негайно оперувати. Під час втручання лікарі видалили жирову тканину, яка спричиняла натяг спинного мозку і притискала важливі нервові елементи. Лікарі спрацювали ювелірно. А результат був миттєвим. Уже наступного дня після операції дівчинка знову почала відчувати потребу в сечовипусканні.

Нині Роза почувається добре. Біль зник, а ноги зміцніли. Тепер дівчина приходитиме до лікарів лише раз на рік – на контрольну МРТ та огляд.

Важливо!

Першими проявами спінальної ліпоми в дітей є невеликі підшкірні припухлості в попереково-крижовій ділянці, плями на спині, додаткове оволосіння по лінії хребта. Ця недуга часто призводить до викривлення хребта, спричиняє біль та слабкість у кінцівках. Виявити доброякісну жирову пухлину можна за допомоги МРТ.

Перше медичне об’єднання Львова

Про Захід