Львівські лікарі сформували кишківник новонародженій дитині

Опубліковано:

Немовля народилось передчасно із небезпечною для життя вадою. Складну реконструктивну операцію виконали спеціалісти дитячої лікарні Святого Миколая.

До нашої лікарні маленьку Аделіну привезли у важкому стані через три години після її народження. Із вагою всього 1100 грам крихітка з’явилась на світ на 32 тижні. Тому нерозвинені до кінця легені погано працювали й дитина не могла дихати.

Лікарі стабілізували стан дитини та провели ще низку обстежень. І виявили іншу – небезпечну для життя вроджену ваду – НЕКРОТИЧНИЙ ЕНТЕРОКОЛІТ, що зумовив важке запалення та відмирання кишківника. Єдиний шанс врятувати дівчинку – складна кількаетапна операція.

Під час втручання хірурги виявили, що вражені частини кишківника відмерли та розчинилися. Тому сформували штучний отвір, усі відмерлі залишки вивели з кишківника.

Через кілька днів, коли дитина почала дихати самостійно та її відключили від апарату штучної вентиляції легень, вона почала їсти самостійно. А значить – треба негайно оперувати знову: в дитини був синдром короткої кишки. Тобто фрагмент кишківника, включеного до кишкової трубки, був надто короткий.
Тому хірурги виконали РЕКОНСТРУКЦІЮ трубки, з’єднавши всі 10 вцілілих фрагментів кишківника у єдину кишку.

Виходжувала дівчинку команда неонатологів у відділенні анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених. А пізніше дитину перевели у відділення хірургії, де її стан відстежували хірурги.

Зараз Аделінка вже вдома. Їй тепер чотири місяці і в неї все добре: оперовані фрагменти зажили та кишківник працює нормально. Дитина самостійно їсть та навіть набрала вагу – важить майже 3 кг.

Перше медичне об‘єднання Львова

Про Захід