Львів купуватиме сучасні інсулінові помпи дітям з цукровим діабетом

Опубліковано:

У Львові затвердили міську програму забезпечення витратними матеріалами та інсуліновими помпами дітей з цукровим діабетом на 2024-2026 роки. Йдеться про таке забезпечення в умовах стаціонарного лікування у міських закладах охорони здоров’я.

«Програма передбачає придбання  сучасних інсулінових помп, що йдуть в комплекті з системою моніторингу рівня глюкози в режимі реального часу для дітей із цукровим діабетом – мешканців нашої громади, та придбання витратних матеріалів до них – це ін’єкційний порт, акумулятивний резервуар для інфузійних насосів, глюкозний сенсор.

Це дозволить доставляти більш точну кількість інсуліну та допоможе точніше контролювати рівень цукру і гемоглобіну в крові, зменшуючи ймовірність розвитку довготривалих ускладнень, пов’язаних з діабетом – а це втрата зору та кінцівок, ураження нирок, судин, нервової системи тощо.

Помпова інсулінотерапія зменшує ризик ускладнень, а також дозволяє дитині вести активний спосіб життя. Для використання помпи потрібна своєчасна заміна (а це 1 раз на 3 доби) інфузійної системи, яка коштує чималих грошей. Тому забезпечення витратними матеріалами дасть можливість поширити сучасну терапію для дітей з цукровим діабетом», – зазначила Марта Матюшко, керівниця управління охорони здоров’я Львівської міської ради.

Право на безоплатне забезпечення інсуліновими помпами і матеріалами до них мають діти, віком до 18 років. Програма передбачає не більше 1 інсулінової помпи на одну дитину з ЦД1 на 4 роки та не більше ніж 12 комплектів витратних матеріалів до неї на один календарний рік. За наявності достатнього фінансування, на одну дитину додається не більше однієї системи безперервного моніторингу глюкози, яка сумісна з інсуліновою помпою, та відповідна кількість глюкозних сенсорів.

Показами для надання інсулінових помп та витратних матеріалів до них є встановлений діагноз цукрового діабету та висновок лікаря. Медична допомога дітям із цукровим діабетом за кошти програми надається у міських поліклініках та Першому медичному об’єднанні.

Першочергове право на безоплатне забезпечення мають: діти з багатодітних сімей; діти військових / загиблих (померлих) захисників та захисниць України; діти одного із батьків, кому посмертно присвоєно звання «Герой України»; діти, де один із батьків має статус постраждалого учасника Революції Гідності; діти із малозабезпечених сімей та діти, яких виховує лише один із батьків; діти, які за висновком лікаря мають потребу у забезпеченні такими матеріалами – в порядку загальної електронної черги.

Для визначення права безоплатного забезпечення помпами, подають такі документи: 

  1. заяву про зарахування до електронної черги.
  2. згоду на обробку персональних даних.
  3. копію паспорта громадянина України та довідки про присвоєння реєстраційного номера платника податків з пред’явленням оригіналів (одного із батьків / опікуна або законного представника).
  4. копію посвідчення особи з інвалідністю або посвідчення члена сім’ї загиблого з пред’явленням оригіналу документа.
  5. довідку про реєстрацію місця проживання та кількість зареєстрованих осіб.
  6. виписку із медичної карти амбулаторного хворого та, у разі проведеного раніше стаціонарного лікування, виписку із медичної карти з результатами обстежень.
  7. додаткові документи (за потреби). 

Довідка

Цукровий діабет – це складна та невиліковна хвороба. Щороку кількість дітей, які хворіють на нього, зростає. Це захворювання впливає на всі внутрішні органи та, при неправильному контролі, призводить до тяжких наслідків: каліцтва, сліпоти. Дітям, які хворіють на цукровий діабет, доводиться відмовлятись від певної їжі, рахувати вуглеводи і жити за графіком, щодня робити по 4 ін’єкції інсуліну.

Цукровий діабет має хронічний перебіг, важкість його залежить від коливання рівня цукру в крові та наявності ускладнень. Системи безперервного моніторингу глюкози в крові вирішують більшість цих проблем, оскільки дозволяють контролювати рівень цукру в крові, будучи далеко від дитини. А також зменшити кількість проколів пальців, що допоможе зберегти чутливість та запобігти стресу через проколи та біль, а, як відомо, стрес – це основна небезпека для дітей із діабетом.

Інсулінова помпа – це найсучасніший метод у лікуванні діабету. Використання пристрою допомагає поліпшити якість компенсації вуглеводного обміну та значно спрощує життя людини із цукровим діабетом. Невеликий електронний пристрій, який імітує роботу підшлункової залози 24 години на добу, вводить ультракороткі аналоги інсуліну мікродозами з мінімальним кроком 0,025 од в залежності від індивідуальної потреби в різні проміжки часу, зберігаючи рівень цукру в крові стабільним між прийомами їжі та вночі. Терапія з використанням помп дозволяє знизити розвиток довгострокових ускладнень, обумовлених стрибками цукру в крові, і зменшити кількість ін’єкцій.

Львівська міська рада

Про Захід