Хлопчик подолав 30 км на велосипеді через кілька тижнів після важкої операції на грудній клітці. Блискавичне відновлення стало можливим завдяки кріохірургічному знеболенню, що дає змогу заморозити нерв і на місяці позбавити болю. Віднедавна цей новітній метод став доступним і для маленьких пацієнтів дитячої лікарні святого Миколая Першого медоб’єднання Львова.
деформацію грудної клітки. Без корекції ця вроджена вада розвитку з часом неминуче призводить до погіршення стану серцево-судинної і дихальної систем. Аби не допустити цих ускладнень, родина Юрчика зважилася на складну і травматичну хірургічну операцію.
Зазвичай, одужання після корекції лійкоподібної деформації – одне із найбільш тривалих і болісних для пацієнтів. Дитина може не підніматися з ліжка тижнями та понад місяць мучитися від болю. Але порятунок від цього є – кріохірургія. Це мініінвазивна методика знеболення, яка дозволяє на тривалий час заморожувати нерви пацієнта шляхом подачі вуглекислого газу під високим тиском. Процедура виконується за допомогою спеціального апарату Crioflex. Його команда львівських лікарів отримала завдяки компанії «Київстар». Адже цьогоріч у межах проєкту «Дитяча надія» мобільний оператор виділив для порятунку маленьких пацієнтів дитячої лікарні святого Миколая 10 млн грн на придбання кріохірургічного апарату.
Кріохірургічна методика дає змогу позбавити болю важких пацієнтів з мінно-вибуховими травмами, ампутаціями, опіками та після складних хірургічних втручань. Завдяки ній знеболення діє від 2 до 6 місяців та робить одужання пацієнта фактично безболісним.
Перед операцією з корекції вродженої деформації, анестезіологи заморозили нерв. І вже потім хірурги крізь невеликі розрізи підняли грудину дитини та зафіксували її за допомогою спеціальної пластини.
Завдяки кріохірургічному знеболенню вже на третій день після травматичного втручання хлопчик ходив і його виписали з лікарні. А ще за кілька тижнів Юрчик сів на велосипед і проїхав 30 км за одну поїздку.
Кріохірургічне знеболення – це золотий стандарт сучасної анестезіології. Та в Україні цю методики мають можливість застосувати лише в кількох медзакладах. Тепер серед них – дитяча лікарня святого Миколая Першого медоб’єднання Львова. Від початку застосування кріохірургічного апарату анестезіологи виконали вже 10 таких процедур, і таким чином позбавили 10 дітей зайвих страждань під час лікування та одужання.
Львівська міська рада