Луцьк перейшов у “помаранчеву” зону

Опубліковано:

Про це повідомив Міністр охорони здоров’я Максим Степанов в ході брифінгу за результатами засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке відбулося сьогодні, 7 серпня. Таке рішення прийняте за аналізами відповідних показників.

Зважаючи на погіршення ситуації в країні щодо захворюваності на COVID-19, в ході засідання обговорене питання щодо розширення переліку критеріїв для визначення різного рівня небезпеки у районі чи місті. Одним із основних показників, які будуть братися до уваги, – кількість захворювань за останні 7 днів.

Така пропозиція буде внесена на засідання Уряду у понеділок, позаяк наразі визначення «карантинних» зон відбувається у відповідності до постанови № 641, затвердженої 22 липня цього року Кабінетом Міністрів України.

Також МОЗ запропонує збільшити кількість тестувань з 24 до 32 на 100 тис. населення задля виявлення максимальної кількості захворювань, а також з метою володіння реальною статистикою та достатньо швидкого реагування на виклики.

Як зазначив Максим Степанов, опісля внесення цих змін до постанови Державна ТЕБ та НС проведе ще одне засідання.

Наразі ж показники рівня захворюваності дозволяють перевести м.Луцьк з «червоної» зони у «помаранчеву», а Тернопіль – з «червоного» у «жовтий» рівень епідеміологічної небезпеки. Рішення вступає в силу із завтрашнього дня, 8 серпня.

Також Міністр наголосив, що у зв’язку із збільшенням кількості захворювань в країні, перевірки щодо дотримання карантинних вимог будуть проводитись ретельніше, аби не допустити стрімкого зростання кількості хворих.

«Це реальна хвороба, яка щодня забирає життя українців, – зазначив Максим Степанов. – І навіть якщо інколи ми приймаємо непопулярні рішення, але коли мова йде про здоров’я та життя людей, то діяти необхідно максимально швидко і розумно».

На завершення Максим Степанов закликав громадян та ЗМІ користуватися офіційною інформацією щодо рівня захворюваності в Україні, оприлюдненою Міністерством охорони здоров’я.

Управління інформаційної політики та цифрової трансформації облдержадміністрації

Про Захід