Регіональні Новини Соціум

«Літо, яке змінило світ». Ужгородців запрошують на дискусію

У рамках традиційного «Тижня Німеччини в Україні» в Ужгороді відбудеться дискусія присвячена обговоренню так званого Пан’європейського пікніку, інформує пресслужба міськради.

У цьому році «Тиждень Німеччини в Україні» присвячений 30-літтю падіння Берлінської стіни. Проте мало хто пам’ятає, що в сусідній із Закарпаттям Угорщині завдяки ентузіастам Берлінська стіна отримала перші тріщини – на угорсько-австрійському кордоні під містом Шопрон 19 серпня 1989 року відбувся так званий Пан’європейський пікнік. Тоді за згодою двох країн прикордонні ворота на старій Братиславській дорозі символічно відкрили на 3 години і сотні громадян тодішньої НДР втекли на захід, в Австрію. Пан’європейський пікнік став потужним поштовхом до подальших демократичних рухів у східній Європі.

На дискусію в Ужгороді приїдуть свідки тих подій із Австрії та Угорщини. А саме – відомий журналіст і музикант Карл Канич та керівник зміни прикордонників у той історичний день Белла Арпад. Також уперше в Україні буде представлено інсталяцію виставки фотографа Тамаша Лобенвайна, який 30 років тому висвітлював Пан’європейський пікнік.

Організатори івенту в Ужгорді – ГО «Дармштадтський Дім» за підтримки Посольства Німеччини в Україні та Генерального консульства Угорщини в Ужгороді.

Отже, 5 листопада, початок о 18.00, рестобар «Емігранд», вхід вільний.

Того ж дня у Центрі гунгарології УжНУ об 11.00 почнеться круглий стіл за участю закордонних гостей (вул. Університетська, 14а, 5 поверх).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

7 + 2 =