Лікарі Закарпатської Ендоклініки розповіли про дитяче ожиріння

Опубліковано:

Чи існує дитяче ожиріння? Говоримо на цю тему з лікарем-ендокринологом Оксаною Олегівною Хижняк

Отож так. Дитяче ожиріння існує. І при цьому батьки можуть тривалий час навіть не підозрювати про те, що їх дитина має таке захворювання.

  • Причинами ожиріння у дітей можуть бути:
  • Нездорове харчування – фаст-фуд, солодощі, такі улюблені дітьми солодкі газовані напої та соки;
  • Низька фізична активність – менше, ніж 1 година на день;
  • Генетика. Якщо батьки схильні до повноти, ризик набору ваги у їх дитини є вищим, ніж у дитини, чиї батьки мають нормальну вагу. Штучне або коротке (до 6 місяців) грудне вигодовування також підвищує ризик ожиріння;
  • Деякі захворювання: синдром Дауна, Прадера-Віллі, хвороби ендокринної системи (вроджений гіпотиреоз, синдром Іценко-Кушинга), гестаційний діабет (набутий діабет у матері під час вагітності).

Як запобігти ожирінню у дитини?

Збалансоване харчування. У раціоні дитини повинно бути достатньо зелені, свіжих овочів та фруктів, продуктів із цільного зерна.
▫️ Питний режим. Змалечку привчайте дитину до того, що потрібно пити воду. Не улюблену газовану з безліччю цукру, а звичайну питну воду. Це надзвичайно корисна звичка, за яку організм скаже тільки «дякую»!
▫️ Фізична активність. Прогулянка, катання на велосипеді, улюблений гурток… Вони повинні бути в житті дитини щодня і не менше, ніж година на день. Також варто звести до мінімуму час, протягом якого дитина сидить у телефоні чи інших гаджетах.
▫️ Повноцінний сон. Для дітей шкільного віку це 9-12 годин, для підлітків – 8-10.

Якщо ваша дитина має зайву вагу, обов’язково відвідайте лікаря.

Записатися в Endoclinic до дитячого лікаря-ендокринолога, доктора медичних наук, професора Оксани Олегівни Хижняк можна за номерами:

☎️ (067) 375-60-50
☎️ (099) 268-70-28
☎️ 0 800 20 92 41

📍 м. Ужгород, вул. Толстого, 27А

Ендоклініка – тому що гормони вирішують все!

ожиріння #дитячеожиріння #лікаружгород #дитячийендокринолог #дитячийендокринологужгород

Про Захід