Лікарі Закарпатської Ендоклініки – про День, коли звертають увагу на лікування щитоподібної залози

Опубліковано:

«World Thyroid Day» у всьому світі відзначається саме для того, щоб звернути увагу суспільства на профілактику та лікування захворювань щитоподібної залози, через їх високу поширеність.

Роль щитоподібної залози в організмі людини неможливо переоцінити. Синтезуючи гормони, щитоподібна залоза безпосередньо впливає на обмін речовин, нервову, серцево-судинну систему, імунітет, розвиток і статеве дозрівання, репродуктивну систему та багато інших функцій.

Важливо пам’ятати, що для нормального функціонування і синтезу гормонів щитовидна залоза повинна отримувати достатню кількість йоду, який організм сам не в змозі синтезувати.

Дефіцит йоду ми спостерігаємо в ґрунтах, воді і продуктах харчування через низький його вміст у навколишньому середовищі ендемічних регіонів, яким є і Закарпаття. Тому для нас, закарпатців, важливо розуміти і пам’ятати, що прості міри профілактики захворювань щитоподібної залози є важливою запорукою нашого здоров’я.

З минулого року в нашій області затверджена «Програма подолання йододефіциту», що передбачає впровадження методів масової профілактики. Результати цих методів, очевидно, будуть помітні не одразу. Однак за декілька років, завдяки дії програми, ми зможемо очікувати позитивних змін через профілактику.

Звісно, велика частина захворювань пов’язана також і з іншими причинами, до яких, насамперед, належать формування аутоімунних захворювань, які зростають на тлі вірусних захворювань, несприятливого впливу забрудненого навколишнього середовища та стресу.

У цих та інших проблемах щитоподібної залози та загалом ендокринної системи завжди допоможе розібратися лікар-ендокринолог, застосовуючи сучасні методи діагностики та лікування згідно міжнародних настанов і протоколів.
Перевіривши свою щитоподібну залозу, ви точно зробите крок назустріч здоров’ю, красі та довголіттю!

Записатись на консультацію в Закарпатську Ендоклініку можна за номерами:

+38 (067) 375-60-50
+38 (099) 268-70-28

На фото: лікар-ендокринолог Ольга Томівна Олексик та лікар-ендокринолог, лікар ендокринолог дитячий Оксана Олегівна Хижняк на «24-му Європейському Конгресі Ендокринологів» у Мілані

Про Захід