Лідер «Європейської Солідарності» Петро Порошенко: Вступ до ЄС і НАТО у 2023 році залишається головним пріоритетом

Опубліковано:

Лідер партії «Європейська Солідарність» і п’ятий Президент України Петро Порошенко, перебуваючи з візитом на Закарпатті, зауважив, що його команда не збирається зупинятися на шляху європейської і євроатлантичної інтеграції України.

«Ми проведемо Україну до Європейського Союзу. У цьому напрямку моя команда пройшла вже півдороги. Ми отримали безвіз, і кожен мешканець Закарпаття дуже добре знає, як це зручно. Ми підписали поглиблену та всеохоплюючу Угоду про асоціацію. І сьогодні ринки Євросоюзу відкриті для українських товарів. Ми зарекомендували себе як політична сила, яка вміє вирішувати надскладні завдання. Якщо хочете, «Європейська Солідарність» – це як GPS-навігатор, який показує, куди їхати і як об’їжджати складні перешкоди. Тільки з вашою допомогою у 2023 році ми подамо заявку щодо членства України в ЄС і підпишемо План дій щодо членства в НАТО», – заявив Петро Порошенко.

Він поінформував про початок реалізації чотирьох союзів для України: цифрового – починаючи з управління і закінчуючи безкоштовним роумінгом для українців; митного співробітництва, яке прибере останні бар’єри в торгівлі; енергетичного союзу; асоціації з Шенгеном, яка скасує паспортний огляд між Україною і Європейським Союзом.

«Я впевнений, що у нас все вийде, адже це спадковість дій президента, спадковість дії усіх нас. А наш рух на шляху до Євросоюзу це як рух на велосипеді – або ми крутимо педалі і рухаємося вперед, або зупиняємося і падаємо. Будь-яка зупинка на нашому шляху до ЄС – це ризик відкотитися назад», – наголосив лідер «Європейської Солідарності».

Петро Порошенко зауважив, що членство у ЄС та НАТО не є самоціллю. Адже Євросоюз це є верховенство права, демократія, свобода слова, високий рівень життя і добробуту, захист пенсіонерів, справедливість судів. А НАТО – це безпека держави і кожного громадянина.

«За 70 років існування Альянсу на жодну країну-члена НАТО жодного разу не було здійснено нападу. Бо ключовий принцип там – один за всіх, і всі за одного. Ми пройшли півшляху, з якого нам категорично не можна звертати. На цьому наполягає команда «Європейської Солідарності», – підсумував Петро Порошенко.

Про Захід