Кукурудза, тингириця, кенгериця: що приготувати і як зберегти золото літа

Опубліковано:

Якщо у вас кукурудза асоціюється тільки з вареним стручком, алюмінієвою бляшанкою чи поп-корном – то вам точно сюди.

Редакція Прозаходу також дуже любить кукурудзу, яку споживає чи не вся земна куля. Мабуть, це той продукт, який по-справжньому об’єднує людей на всіх материках. Десь він росте, а де ні – однозначно потрапляє у вигляді напівфабрикату.

Користь кукурудзи

У кукурудзі містяться вітаміни А, групи В, Е, Н (біотин), а також кальцій, магній, фосфор, калій, натрій, залізо, йод. Кукурудза унікальна тим, що в її складі є невелика кількість золота. Воно сприяє нормалізації гормональних процесів в організмі і зміцнює імунітет. Також цей продукт стабілізує обмін речовин в організмі, очищає печінку і володіє жовчогінною дією, зміцнює серцевий м’яз і судини.

Варимо, смажимо, блендеруємо

Окрім звичної відвареної кукурудзи є й чимало інших рецептів. Перевірений редакцією – запечена кукурудза у фользі. Для цього качан кукурудзи треба добре змастити вершковим маслом, посолити, загорнути у фольгу. Далі є три варіанти: запікати 30 хв у духовці, смажити на решітці мангалу 30 хв, запікати у вугіллі – 10 хв. Кукурудза у фользі виходить дуже соковитою, однак не забувайте на вогні її періодично перевертати.

Про салати з кукурудзою усі знають, більшість використовує для цього вже консервовані зерна. Однак зі свіжозвареними страви виходять ще смачнішими. «Я люблю салат: з відвареної кукурудзи зрізаю зерна, додаю відварену курку, відварене яйце, огірок, кріп, фіолетову цибулю і заправляю або білим йогуртом, або взагалі кефіром» – поділилася рецептом ужгородка Тетяна Клим-Кашуба.

А якщо любите каші, то наша рекомендація – спробувати приготувати її зі свіжих зерняток. «Вариш кукурудзу, зрізаєш зерна, подрібнюєш у блендері. Потім необхідно прогріти ще раз з вершковим маслом, можна з вершками, залежно від бажаної густини. Сіль чи перець додаємо за смаком. Зверху присипаємо пармезаном/фетою або іншим улюбленим сиром» – радить ужгородка Оля Світлинець.

Окрім цього чимало господинь додають кукурудзу у супи, страви з овочів, пироги та звичайно піцу.

Як зберегти кукурудзу?

Якщо її усі так люблять, чому б не зберегти на зиму? Особисто я до цього року у «несезон» використовувала консервовану кукурудзу. Але часто бувало так, що пів банки використаєш, а інша половина стоїть у холодильнику, доки не зіпсується. Ціна банки орієнтовно 25 грн. А ще моя донечка неабияк полюбляє варену кукурудзу, яку продають на вулиці у паперових стаканчиках. Ціна – 25 грн за 200-мл. Чому я пишу ціни, ви зрозумієте дещо пізніше.

Так от, на цей матеріал і на наш експеримент мене надихнула ужгородка Віра Авіва. Дівчина виклала у соцмережі світлину пакетів для заморозки, наповнених золотими зернятками. І її засипали запитаннями: як зрізати найкраще, для чого використовувати, де придбати.

Я заморожую зернятка десь роки 4-5. Її можна їсти просто розморозивши і відваривши. Якщо посолити і додати трохи вершкового масла, виходить дуже смачно, навіть краще ніж та, яку продають на вулицях. Додаю я її у супи, рагу, піцу, – розповіла дівчина.

Ще одна учасниця фейсбук-спільноти «Смачно в Ужгороді» Марина Коваль розповіла про те, що морозить кукурудзу цілими качанами, а торік навіть вперше відварили її на Різдво, чим неабияк потішили малечу.

Наш експеримент

Тож як нарізати? Виявилося все надто просто: потрібні глибокий баняк, гострий ніж і обережність. Кукурудзу чистимо, встромляємо ножа згори або по центру качана приблизно на один сантиметр і надавлюємо на ніж, стинаючи полосу зернят. Насправді, спочатку може здатися трошки складно, але далі справа йде як по маслу. За годину ми переробили 12 кукурудзин.

Важливо обирати найсвіжішу, молоду та соковиту. Далі в пакет і морозилка. Це дуже зручно, адже можна відкривати пакет і відсипати стільки, скільки потрібно для конкретної страви. Мені, як мамі дитини-фаната зерняток, це дуже важливо. Адже тут у якості та свіжості продукту ти впевнена на 100%.

Ціна питання

Найцікавіше: чи вигідно робити такі маніпуляції? За 12 качанів ми заплатили 60 грн. З них нам вдалося зрізати рівно 2 кілограма зерняток, витративши на це годину часу. Вартість консервованої кукурудзи – орієнтовно 30 грн за 300 грамів чистого зерна без води, вареної з вулиці – 25 грн за 150 грамів орієнтовно, готової замороженої – від 45 за кілограм.

Вартість нашої вийшла 30 грн за кілограм. Але найголовніше – у нас є 100% гарантія якості та свіжості, адже робили ми її власноруч. А проживаючи на Закарпатті, більша частина з нас має можливість якщо й не привезти від друзів чи родичів з села безкоштовно, то купити її значно дешевше, аніж 5 грн за качан. Тут вже вибір за вами, смачного!

Розмовляла, нарізала і морозила – Вікторія Жуйко, спеціально для ПроЗаходу

Про Захід