Коронавірус у Словаччині: закриті школи, заборона масових заходів, перевірки на кордоні

Опубліковано:

У Словаччині з 10 березня вступає в дію низка обмежень та заборон, щоб уникнути поширення коронавірусу в країні. Наразі загальна кількість хворих на коронавірус у Словаччині – 7 осіб. Зокрема до університетській лікарні Луї Пастера у Кошице чоловіка госпіталізували з позитивним тестом на коронавірус Covid-19. Прем’єр-міністр країни Петер Пеллегріні підтвердив цю інформацію на брифінгу в понеділок.

Як повідомляє видання spectator.sme.sk Čítajte viac: у країні запроваджена низка заходів, щоб уникнути поширення вірусу.

Заходи, що діють з 6 березня:

– Всі рейси зі словацьких міжнародних аеропортів до Італії заборонені з понеділка, 9 березня.

– Шкільні поїздки та екскурсії за кордон заборонені.

– Мандрівники в аеропортах повинні бути готові до вимірювання їх температури.

– Відвідування пацієнтів у всіх лікарнях Словаччини заборонені.

– Заборонено відвідування закладів соціального обслуговування (будинків для престарілих, будинків для дітей, але також в’язниць).

– Національний центр медичної інформації рекомендує людям у Словаччині користуватися послугою ePrecription і обмежувати відвідування лікаря. Завдяки електронному рецепту люди можуть просто зателефонувати до лікаря по телефону, попросити рецепт, а потім забрати його в будь-якій аптеці.

Заходи, оголошені 9 березня:

– Спортивні, культурні та громадські заходи, заборонені для всієї території Словаччини з 10 березня.

– Громадяни, які повертаються з Італії, Китаю, Південної Кореї та Ірану, повинні залишатися в домашньому карантині протягом 14 днів після повернення. Застосовуються штрафи до 1650 євро.

– Усі, хто має клінічні симптоми, повинні розглянути питання про добровільний карантин.

– На всіх прикордонних переходах Словаччини з 9 березня будуть запроваджені превентивні перевірки.

– Конференція єпископів Словаччини чекає, коли головний гігієніст Ян Мікас скаже, чи потрібно їм скасовувати всі релігійні служби.

Окрім того, багато навчальних закладів в країні закриті на карантин. Так, з 10 березня до кінця тижня у Братиславі закриті всі початкові школи, школи мистецтв та дитячі садки. Про це повідомив мер міста Матуш Валло.

Про Захід