Колаборант з Херсонщини отримав 10 років тюрми

Опубліковано:

За публічного обвинувачення Закарпатської обласної прокуратури ухвалено вирок жителеві Херсонщини за колабораційну діяльність (ч. 5 ст. 111-1 КК України).

Його засуджено до 10 років позбавлення волі із конфіскацією майна. Також на 15 років позбавлено права обіймати посади в органах державної влади та місцевого самоврядування, займатися діяльністю, пов’язаною із виборчим процесом та процесом референдуму.

Прокурор у суді довів, що чоловік, проживаючи на тимчасово окупованій території Херсонської області, сприяв впровадженню окупаційної політики рф та допомагав у проведенні незаконного референдуму.

Протиправною діяльністю чоловік займався разом зі своїм сином, якого в минулому році суд також визнав винним у колабораціонізмі.

У вересні 2022 року вони долучилися до роботи так званої виборчої комісії та здійснювали подворовий обхід жителів у с. Ліві Солонці, розносячи бюлетені для голосування у супроводі озброєних військовослужбовців зс рф. При цьому громадянин агітував місцеве населення підтримувати «законне» приєднання області до росії.

Судовий розгляд здійснювався за спеціальною процедурою in absentia, тобто за відсутності засудженого.

Примітка: вирок суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого КПК України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції (ст. 532 КПК України).

Пресслужба Закарпатської обласної прокуратури

Про Захід