Хустщина: прокуратура через суд повертає землі лісфонду

Опубліковано:

Хустська окружна прокуратура звернулася до суду з позовом, аби повернути у власність держави 61,2 га земель лісогосподарського призначення.

Йдеться про більше десятка ділянок, розташованих на території Міжгірської громади.  

Прокурори встановили, що на початку 2023 року селищна рада допустила ряд порушень і незаконно заволоділа та розпорядилася землями лісфонду. Так, на одному з позачергових засідань сесії депутати прийняли рішення щодо затвердження технічної документації із землеустрою, за наслідком яких згадані ділянки фактично передали у комунальну власність громади. Згодом їх передали у постійне користування одного з комунальних підприємств. 

Водночас орган місцевого самоврядування не врахував вимоги законодавства про те, що в комунальній власності можуть перебувати всі землі державної власності, розташовані поза населеними пунктами в межах громад, окрім земель, зокрема, лісогосподарського призначення.

Спірні землі на той час перебували у постійному користуванні Міжгірського лісгоспу а розпоряджатися ними мала право виключно держава в особі Закарпатської ОДА (ОВА). Остання ж не приймала жодних рішень про вилучення ділянок і їх передачу, а також не надавала згоду на такі дії.

Викладені обставини засвідчили незаконне вибуття із державного лісового фонду земель, які є об’єктами підвищеного захисту зі спеціальним режимом використання та спеціальною процедурою надання.

Через це прокурори заявили позов до Господарського суду Закарпатської області. У ньому наполягають на витребуванні від селищної ради та комунального підприємства усіх 61,2 га земель назад у власність держави.

Суд вже відкрив провадження у справі та призначив підготовче засідання. 

Пресслужба Закарпатської обласної прокуратури 

Про Захід