Керівництво Закарпатської облради хоче об’єднати всі підпорядковані медзаклади регіону в один

Опубліковано:

У Закарпатській обласній раді зареєстровано Проєкт рішення №1960 ПР/01-16 «Про реорганізацію комунальних некомерційних підприємств у сфері охорони здоров’я Закарпатської обласної ради». Документ опубліковано на сайті облради ради для ознайомлення і заплановано до розгляду та схвалення на черговій сесії 28 жовтня.

Поектом рішення депутатам пропонують підтримати приєднання 15 медзакладів до обласної лікарні ім. Новака, повідомляють у фракції Європейської Солідарності в області.

Так, об’єднати в один заклад пропонують: Обласну дитячу лікарню, інфекційнe та психіатричнe лікарні (в м. Берегово та с. Вільшани), госпіталь ветеранів війни, центр кардіології та кардіохірургії, обласнe стоматполіклініка, протипухлинний центр, центр нейрохірургії та неврології, шкірно-венерологічний та фтизіопульмонологічний лікувально-діагностичний центри, медичний центр психічного здоров’я та медицини залежностей, обласний дитячий туберкульозний санаторій «Човен» і санаторій «Малятко», а також Солотвинську обласну алергологічну лікарню.

У фракції ЄС в обласній раді відзначають: утворення такого “мегамонстра” призведе до втрати керованості різнопрофільними медичними закладами, розпорошенню, а не концентрації і без того незначних коштів, котрі нині виділяються на функціонування лікувальних і оздоровчих закладів краю, втрати фахівців, котрі ще залишилися працювати у державних медичних закладах, скорочення доступу пересічних громадян до безоплатної медичної допомоги.

Разом із тим, як зауважує депутатака фракії ЄС, лікарка-ендокринолог Ольга Олексик, проєкт рішення чітко передбачає, що під час цієї «реорганізації» буде скорочено частину працівників закладів.

“Тому автор проекту пропонує «попередити керівників та всіх працівників комунальних підприємств, зазначених в пункті 1 цього рішення, про реорганізацію, про можливе звільнення та забезпечити їх соціально-правові гарантії у порядку та на умовах, визначених законодавством України. Забезпечити підготовку та подання державній службі зайнятості списків осіб, які вивільняються у зв’язку з реорганізацією”, – повідомляє Ольга Олексик.

Попередньо, за її словами, планується скорочення близько 30-40% працівників обласних медичних закладів. До того ж, у разі реалізації цього плану, створюється максимально сприятливий грунт для зміни форми комунальної власності і землі лікувальних установ, адже “для відчуження «зайвого» вже не потрібно буде рішення обласної ради, що об’єктивно несе в собі корупційні ризики”.

Про Захід