Карпатський національний природний парк про будівництво Хресної дороги на Піп Іван

Опубліковано:

КНПП розмістив у соцмережах свій коментар щодо можливого будівництва Хресної дороги на г. Піп Іван,  територія якого відноситься до земель Карпатського національного природного парку (КНПП).

Ініціатором спорудження Хресної дороги був Прикарпатський національний університет ім. В. Стефаника (ПНУ). Для адміністрації Карпатського НПП це виявилося несподіванкою.

Адміністрація Парку не була повідомлена про такі плани, незважаючи на те, що в 2018 році підписано «Меморандум про взаєморозуміння і співпрацю між Міністерством екології та природних ресурсів України, Міністерством освіти і науки України, ДВНЗ «Прикарпатський національний університет ім. В. Стефаника», Карпатським національним природним парком з питань відновлення роботи колишньої метеорологічно-астрономічної обсерваторіі на вершині гори Піп Іван Чорногірський та організації на її базі Карпатського екологічного центру.
Вчора, 09.06.2020 р., відбулося чергове засідання науково-технічної ради КНПП, на якому розглядалося дане питання.
Заслухавши та обговоривши це питання, Науково-технічна рада вирішила:
1. Направити керівництву Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника лист-звернення щодо недопущення проведення робіт по облаштуванню будь-яких споруд на території Карпатського НПП.
2. Звернутися до Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника щодо надання дозвільних документів стосовно будівництва Хресної дороги.
3. Службі державної охорони Парку посилити контроль щодо недопущення порушень природоохоронного режиму в районі ймовірного будівництва Хресної дороги. – написали у пості науковці.

Про Захід