«Карпатська платформа громадянського суспільства» — проєкт підтримки неурядових організацій прикордонних територій (Відео)

Опубліковано:

Ольга Костянець, керівник молодої громадської організації «Наше рідне Закарпаття». Створена не так давно організація потребувала підтримки з боку фахівців, адже в завдання собі прописала роботу із чутливою категорією: ветеранами війни на Сході, їх родинами. Вивчити досвід інших країн, зрозуміти специфіку в організаційній роботі, налагодити її – усі ці знання члени організації здобували в рамках реалізації проекту Карпатського Єврорегіону .

Ольга КОСТЯНЕЦЬ, керівник ГО «Наше рідне Закарпаття»

Перебуваючи на конференціях, ми познайомилися із ГО Угорщини, Словаччини, Польщі і ми зрозуміли, що у нас багато спільного. Ми мали можливість обмінятися досвідом. Ми практикували разом, складали плани на майбутнє. Також були відпрацювання у таких групах невеличких. Були відпрацьовані спільні плани і заходи для подальшого розвитку.

«Карпатська платформа громадянського суспільства» — таку назву мав проєкт підтримки неурядових громадських організацій. Два роки його активного втілення і фінішна пряма для партнерів з Угорщини,  Словаччини та Польщі та України.

Руслан ЖИЛЕНКО, директор Карпатського фонду України

Колеги з Угорщини виступили з ініціативою, яка трошки відрізняється від нашої основної діяльності і пов’язана із прагненням об’єднати невеличкі організації, які працюють з вразливими верствами населення, допомогти їм додаткові ресурси. Як фінансові, так і в першу чергу партнерські, познайомити їх з їхніми колегами в інших країнах, допомогти їм з організаційним розвитком.

На сьогодні 20 громадських організацій в Україні стали учасниками Карпатської платформи. 10 з них уже з досвідом сталої роботи, десять нові з амбітними планами на сталість. В країнах учасниках проекту – так само. Андрій Вишняк керує однією із досвідчених організацій на Закарпатті, яка стала прикладом для новостворених.

Андрій ВИШНЯК, голова правління БФ «Центр громадських ініціатив»

Організація створена ще в квітні 1997 року. Жартуємо, що багато, люди стільки не живуть. Але це гарний приклад того, коли з маленької локальної організації , яка народилася в Перечині, можна перетворитися на базову організацію , хаб третього сектору неурядових організацій.

Основним нашим завданням є розвиток громадських організацій, сприяння розвиткуорганізаційному. Тобто, це розвиток на професійному рівні.

Найменш розвинуті сільські прикордонні регіони Угорщини, Словаччини, Польщі та України мають спільні риси  — це віддаленість від столиці та інертна  інфраструктура. Одночасно тут стикаються з високим рівнем бідності та великою кількістю незахищених верств населення. Тому спільними зусиллями намагаються вирішити ці проблеми.

Руслан ЖИЛЕНКО, директор Карпатського фонду України

Цей проект, як я вже говорив, реалізується у так званому Карпатському єврорегіоні. Якщо говорити про Україну, то це 4 області. Закарпатська, Львівська, Івано-Франківська, Чернівецька. З якими категоріями – це досить розмаїте. Це, починаючи від дітей з обмеженими можливостями, це безхатченки. Також декілька організацій долучилися, які працюють з внутрішньо- переміщеними особами.

Проект Карпатська платформа виконується із березня 2018-го року і розрахований на 18 місяців. На даному етапі основні результати: залучення, активна співпраця учасників неурядових організації України та європейських країн, проведення міжнародних конференцій та розробка власної концепції роботи.

Бюджет проекту – 117 тисяч євро для чотирьох країн на два роки. Учасники платформи сподіваються: співпраця з європейськими колегами дозволить отримати бажаний результат, обмінятися досвідом і врешті побачити соціальні зміни.

Більше у відео УжІнформ:

Про Захід